Понеділок, 17 Червня, 2024

В Тернополі розпочали проектування злітної смуги аеропорту

Схоже обіцянки щодо відновлення роботи аеропорту починають втілювати в життя. Розпочалося розроблення проєкту злітно-посадкової смуги в Тернополі. Далі на ternopil-future.

Підприємство «Тернопільавтотранс» уклало договір на проектування смуги летовища. Обійдеться ця послуга в 4,4 мільйони гривень.

Так, в серпні було оголошено тендер на розроблення проєктної документації реконструкції смуги аеродрому. За перемогу в тендері змагалося декілька підприємств. За результатами тендеру договір уклали з підприємством «УКРАВІАПРОЕКТ». Роботи з проектування мають бути завершені до 31 березня 2022 року.

На початку цього року обласна влада заявляла, що для відновлення повноцінної роботи аеропорту потрібно від одного до трьох років. Першим кроком стало створення товариства «Аеропорт», засновниками якого виступили обласна рада та Тернопільська міська рада.

Однак, власними коштами Тернопіль не зможе відновити аеропорт, оскільки як мінімум мільярд гривень вартуватиме лише будівництво злітно-посадкової смуги.

Як зазначають в Тернопільській обласній раді, після розроблення проєктно-кошторисної документації вони звертатимуться за наданням фінансової допомоги до Кабінету Міністрів, Офісу Президента чи інших профільних міністерств.

Зокрема, таким чином працювали над відновленням роботи аеропортів в Закарпатській, Чернівецькій та Івано-Франківській областях. Якщо Тернопіль отримає фінансову допомогу, в наступному році можуть розпочатися роботи з добудови смуги, облаштування освітлення та огорожі.

За словами голови Тернопільської ОДА Володимира Труша, якщо робота над відновленням летовища триватимуть в такому ж темпі, аеропорт зможе приймати літаки та пасажирів щонайменше через рік.

Щоб аеропорт в Тернополі відповідав міжнародним стандартам, необхідно добудувати ще 500 метрів злітної смуги, а також розширити її на три метри. Завдяки цьому летовище зможе приймати літаки усіх категорій.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.