Вівторок, 18 Червня, 2024

Де в Тернополі з’являться нові бювети та колонки-качалки

В 2022 р. Тернопіль продовжить розвиватися. А тому серед іншого в нашому місті і заплановано облаштування нових бюветів та колонок-качалок. Детальніше про це розповість видання ternopil-future.com.ua.

Як повідомляє golos, нові колонки-качалки та бювети облаштують в місті вже в цьому році. В них є нагальна потреба, адже двічі на рік в місті вимикають центральне водопостачання, а тому містянам доводиться шукати альтернативні джерела води. Такої питної води зараз багато. Її можна придбати в магазинах, набрати в спеціальних автоматах, привезти з джерел, криниць, які наявні в найближчих селах (користується популярністю джерело в селі Ступки). В той же час міська влада шукає можливості для того, щоб всі мешканці Тернополя, незалежно від того, де вони проживають і якийсь матеріальний стан мають, могли мати доступ до чистої і якісної води. А тому заплановано будівництво нових бюветів та колонок.

Плани міста

Як повідомив Олег Соколовський, який в даний час керує міським житлово-комунальних господарством, планується будувати бювети, але відбудуться зміни в їх технічному наповненні. Так, бювети більше не матимуть кнопки для автоматичного набирання води. Тепер там буде встановлено пристрій для качання води. Тобто звичайна качалка. Чому прийнято таке рішення? Все просто. Бюветів мало, вода коштує гроші і тому тернополяни активно користуються можливістю набирати воду з них. Настільки активно, що відбір води перетворюється на промисловий. І відповідно підключаються інші горизонти з водою, але фільтри бювету забиваються. Зокрема, така ситуація сталася на бульварі Куліша (цей бювет активно використовують і тому він часто стоїть на ремонті). Тут доводиться часто чистити фільтри, а ще планують зробити додаткову свердловину.

Інша ситуація – це безвідповідальність тернополян під час користування бюветами. Так, на бульварі Данила Галицького хтось, набираючи воду, натиснув кнопку і не вимкнув її, коли закінчив набирати. А тому вода продовжувала текти «тривалий час». Поки кнопку не нажали працівники, що обслуговують бювет. А тому плануються бювети нового типу. Зокрема, один з них в парку Шевченка.

Про бювети та колонки-качалки

Бювети – це спеціальні споруди біля виходу джерела. В місті зараз є бювети на вулиці Юності, бульварі Куліш та Данила Галицького. Вони переважно не працюють. Планується збудувати нові бювети на Громницького, Лепкого, Петлюри та у парку Національного Відродження.

Також в місті є 24 колонки-качалки, які надають у користування тернополянам переважно технічну воду, або воду не призначену для щоденного вживання чи приготування їжі. Згідно даних за 2019 р. більшість з них працюють, тобто знаходяться в робочому стані. В той же час навіть під час вимкнення води в місті, містяни не активно користуються цими пристроями, надаючи перевагу воді з магазинів чи автоматів.

Отже, Тернопіль росте і розвивається. В наступному році нас очікують нові об лаштовані бювети і колонки-качалки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.