Понеділок, 17 Червня, 2024

Безоплатне розмитнення авто на Тернопільщині

Придбання авто із-за кордону для тернополян є дуже актуальним, проте питання вартості його розмитнення обговорюється постійно, адже інколи саме розмитнення може коштувати більше за вартість транспорту. Далі на ternopil-future.

5 квітня президент України Володимир Зеленський видав указ, у якому всі імпортні товари, в тому числі й автівки, на період воєнного стану не обкладатимуться митом, проте є певні особливості даної процедури.

Яка ситуація на митницях Тернопільщини?

Через таке нововведення багато тернополян мають змогу розмитнити новопригнане авто з-за кордону безкоштовно. Щоправда, такий закон діятиме лише до закінчення воєнного стану. Зараз на Тернопільщині спостерігається активний ріст новопригнаних автівок з Європи. Станом на 5 квітня, тернополяни та мешканці області безкоштовно розмитнили вже понад 300 автівок. Проте ці показники неабияк виросли за два тижні. Про ситуацію з розмитненням в області розповів заступник начальника Тернопільської митниці Юрій Мацібора, про це повідомляє Суспільне

За словами Юрія Мацібори, такий закон стосується лише авто, які були привезені з-за кордону після 1 квітня 2022 року. Тобто, якщо автомобіль був пригнаний раніше, то він не попадає під дію цього закону і буде оформлятись у звичайному режимі, який діяв до війни. Заступник начальника тернопільської митниці зазначив, що після закінчення воєнного стану ніхто не буде сплачувати скасовані податки. Наразі на Тернопільщині максимальний час розмитнення  автомобіля на іноземних номерах становить 4 години. Проте зараз, через великий наплив бажаючих, ця процедура може тривати дещо довше.

Щодо обмежень в кількості іноземних авто – то їх немає, тернополяни можуть пригнати із-за кордону необмежену кількість машин. Щодо автомобілів для ЗСУ та тероборони, то вони проходять процедуру розмитнення на кордоні за спрощеною процедурою.

Які особливості даного закону?

Цей закон стосується не лише транспорту, але й імпортних товарів, на які скасовуються мито, ПДВ та акцизний податок. Проте тернополяни все ж таки повинні будуть сплатити збори на першу реєстрацію машини та сертифікацію авто. Окрім цього фізичні особи повинні вартість номерних знаків та збір до пенсійного фонду в розмірі від 3% до 5% від ринкової вартості автомобіля, перед першою реєстрацією. 

Під дію закону на безоплатне розмитнення попадають легкові авто та кузови до них, напівпричепи та причепи, вантажні транспортні засоби, транспортні засоби, які призначені для перевезення вантажу чи людец, у кількості понад 10 осіб.

Щодо проведення  порядку оформлення авто, то він залишається таким, який діяв до прийняття закону. Від сплати податків на додану вартість на імпорт усіх транспортних засобів, також тимчасово звільнили й платників єдиного податку першої- третьої груп. 

Та попри це, все ж таки є певні заборони. Наприклад тернополяни не зможуть розмитнити автомобіль, який був пригнаний із Росії, Білорусії та тимчасово окупованих території російською армією. Такий закон направлений перш за все на забезпечення стабільного розвитку економіки України та певних регіонів в умовах воєнного стану. Це матиме й позитивні дії для звичайних громадян, адже зробить кінцеву ціну на  імпорт авто та певних товарів дешевшою.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.