Неділя, 14 Липня, 2024

В Німеччині реконструюють обличчя людини, яка проживала на Тернопільщині декілька тисячоліть тому

Німецькі антропологи розпочали роботу над відновленням обличчя чоловіка, який проживав на території Тернопільщини три тисячі років тому. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі розповіли представники Залозецького краєзнавчого музею. Повідомляє «Ternopil-future».

Відомо, що знайдений череп належить чоловікові віком 20-25 років, який був представником висоцької культури й проживав в Залозецькому районі.

У Франкфурті спеціалісти розпочали роботи зі сканом черепа людини після бронзового віку. Зокрема, реконструйоване обличчя давньої людини планують продемонструвати вже цього літа.

Підготовка експозиції музею триває близько року. Як розповів директор Залозецького краєзнавчого музею Василь Ільчишин, декілька місяців тому він побачив схожі реконструкції в європейських музеях і почав мріяти, щоб такі ж експонати з’явилися і в очолюваному ним музеї.

З часом задум почав втілюватися в життя. Директор музею заінтригував, що попереду ще чекає багато ідей та проєктів.

Допомогти реконструювати обличчя погодилися антропологи з Франкфурта. Послуга не є дешевою, однак в Залозецькому краєзнавчому музеї запевняють, що справляться з усіма витратами.

Так, томографом просканували знайдений череп представника висоцької культури, завдяки чому вдалося отримати 3D-зображення. На основі цього німецькі антропологи зможуть розробити копію черепа та провести реконструкцію обличчя людини.

Застосування сучасних технологій дозволяє проводити реконструкцію без жодної шкоди для черепа. Адже основні роботи проводяться з 3D-макетом, натомість археологічна пам’ятка залишається для подальших досліджень. Наприклад, раніше для відновлення обличчя череп заліплювали глиною, пластиліном і на основі цього проводили реконструкцію.

Варто додати, що череп знайшли під час археологічної експедиції у 2011 році неподалік села Мильне Залозецької громади.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.