Понеділок, 17 Червня, 2024

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги на Тернопільщині: що це таке та куди звернутися?

За підтримки фонду ООН в Україні, зокрема на Тернопільщині, в умовах війни відбувся ряд допомоги біженцям та постраждалим від війни. Психологічне здоров’я громадян надалі залишається важливим питанням, яке потребує неабиякої уваги відомих світових установ. Більше на ternopil-future.com.ua.

Через це у межах гуманітарного реагування на військове вторгнення російської армії та спричинену ним гуманітарну кризу, Фонд ООН у галузі народонаселення за підтримки провідної агенції UNFPA та іншими державними й благодійними установами України створили мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які працюватимуть у 12 містах країни, зокрема на Тернопільщині, про це повідомила Міська рада міста Тернопіля на своїй офіційній сторінці.

Робота мобільних бригад на Тернопільщині

До екіпажу однієї мобільної бригади Тернопільщини входитиме два фахівці, які складатимуться із психолога та соціального працівника, а також водій з автомобілем. Бригади виїжджатимуть у найбільш важкодоступні місця області та надаватимуть свої послуги тим особам, які за якихось причин не мають доступу до спеціальних закладів та є обмеженими у пересуванні з різних причин. Але соціально-психологічну допомогу зможуть отримати не тільки мешканці Тернопільської області, але й переселенці, які перебувають в регіоні. 

Джерело: UNFPA UKRAINE

Національна поліція Тернопільщини оприлюднила статистику щодо роботи мобільних бригад, які допомагали жертвам домашнього насильства. Так, за 3 роки їх діяльності вони відвідали близько 460 сімей, які потребували соціально-психологічного супроводу. Тільки у 2021 році вони відвідали 94 сімей, з них у 22- були діти, ще у 22- постраждалими були жінки. Завдяки діяльності таких мобільних бригад, вісім родин було поставлено на соціальний супровід та вони отримали належну соціально-психологічну допомогу й стоять на обліку в поліції. 

Куди звернутися за соціально-психологічною допомогою в Тернопільській області?

Контакти мобільних бригад Тернопільщини можна знайти за спеціальною мапою допомоги на ресурсі Розірви коло. Наразі в області діють 4 бригади у таких населених пунктах: Тернопіль, Підгороднє, Байківці та Великі Бірки. У місті Тернопіль вона працює за адресою вулиця Медова 3 у будні дні: з пн-чт 08.30-17.00, та у пт 08.30-16.00. Отримати консультацію від фахівців можна подзвонивши на: +38(050) 03-32-043 або +38(096) 03-32-043. Для осіб, які постраждали від домашнього насильства варто звернутися за номером: (0352) 43-31-00.

Джерело: UNFPA UKRAINE

У селі Великі Бірки постраждалі можуть цілодобово телефонувати за номером: (098) 125 36 33. Мобільна бригада у Підгородньому працює з 09.00-18.00, а дізнатися усю необхідну інформацію можна за номером телефону: (097) 542 03 22. У Байківцях робочий графік є дещо іншим, з 08.00-17.15, а зателефонувати можна за номерами: (096) 197 46 97 або (0352) 229-64-13.

Окрім психологічної травми, яку громадяни отримали внаслідок воєнних дій та пережитого жаху, мобільні бригади Тернопільщини надають допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статті. Послуги таких бригад надаються завдяки фінансовій підтримці Великобританії, Канади та CERF.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.