Неділя, 14 Липня, 2024

Що означає маркування автомастила 5W-30

Використання моторного масла є обов’язковим для нормальної роботи двигуна. Необхідно стежити за його рівнем і регулярно міняти повністю мінімум раз на рік. Самостійно дізнатися про стан мастильного матеріалу можна за допомогою крапельного тіста. Але ще важливіше правильно підібрати тип олії, рекомендований виробником.

Про що розповідає маркування

Для зимового часу легковим та деяким вантажним автомобілям рекомендують олію 5w30. Це склад відносно рідкий, тому оптимальний для негативних температур. Навіть при невеликому загусанні він зберігає робочі якості та захищає двигун.

Для літа склад не настільки гарний, оскільки стає рідкішим. Високі температури масло переносить погано, а у поєднанні з розігрітим мотором зовсім втрачає властивості. Тому його варто замінити на варіант частіше.

Про це розповідає стандартне міжнародне маркування SAE. Перша цифра означає допустимий температурний діапазон використання: від -25 до +30 градусів. Але слід розуміти, що враховується не лише погода, а й внутрішня температура під капотом. Тому показник зазвичай вищий за очікуваний.

Літера “W” означає “Winter”, склад оптимальний для зимових умов і вважається всесезонним. Для холодних регіонів, де влітку не буває спекотно, він такий і є. Але все одно не варто залишати машину під яскравим сонцем без покриття чи під темним тентом.

Друга цифра означає густоту складу. Маркування допускає розкид 20-60, тому матеріал відноситься до рідких.

Його рекомендують застосовувати у нових двигунах з пробігом до 150 тисяч км. Пізніше потрібно буде використовувати густіші версії, оскільки в міру зношування зазори між деталями збільшуються.

Властивості та переваги олії 5w30

Масло застосовують у звичайних бензинових та дизельних двигунах, а також турбованих моделях з безпосереднім упорскуванням. Але не варто застосовувати з дуже потужними агрегатами, які сильно гріються. В дію набуває те саме обмеження за температурою. Рідка олія дає ряд переваг:

  1. Знижується навантаження на двигун.
  2. Створюється тонка захисна плівка.
  3. На морозі трохи густіє.
  4. Легко змиваються нагар та сажа.
  5. Швидка циркуляція сприяє охолодженню.
  6. Можна використовувати у системі старт-стоп.

Допускається заміна на 5w40 на деякий час, якщо олії від одного виробника. У критичних ситуаціях їх навіть змішувати. Але потім склад потрібно буде злити і замінити на потрібний, щоб уникнути критичних проблем у роботі агрегату. Мастильний матеріал економний і мало витрачається під час експлуатації, тому доливання майже не потрібно.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.