Вівторок, 18 Червня, 2024

Як тернополяни витрачатимуть тисячу гривень за вакцинацію?

В Україні 19 грудня розпочався перший етап виплат, передбачених проєктом “єПідтримка”.  Йдеться про одну тисячу гривень від Кабінету Міністрів України кожному громадянину України, хто зробив обидві дози вакцини від COVID-19. Такий проєкт зініціював президент України Володимир Зеленський. Більше на сайті ternopil-future.com.ua.

Хто в Тернополі вже отримав гроші?

У Тернополі Олена Пасєка стала однією з перших, хто отримав «ковідну» тисячу. Про це повідомляє «ІНТБ». Вона зареєструвалася на програму тоді, як ця програма була пілотною. Тож кошти жінка отримала ще 16 грудня. Вона витратила гроші на книги, оскільки дуже полюбляє читати і веде книжковий блог. Тому для Олени це було логічною покупкою. Це дуже хороша ініціатива, на думку Олени, оскільки книжковий ринок страждає і в карантин, і в звичайний час. 

Жінці про реєстрацію на програму нагадав банк. Тому і одразу виконала реєстрація і отримала кошти онлайн.  Жодних складнощів не виникло.

Зараз вже з’явилися  перші статистичні дані щодо реалізації “Ковідної тисячі” в країні. Повідомляється, що перше місце займають відвідини  кінотеатрів, з малим відривом другу сходинку  посіли  книжкові крамниці, і врешті третє – театральні продюсерські агентства.

Для отримання тисячі гривень треба бути  громадянином України, мати 18 років  і «зелений» сертифікат про вакцинацію в додатку «Дія». І у ньому одразу ж  треба подати заявку. Всі ці дії виконуються онлайн.

На що витратять «ковідну» тисячу тернополяни?

Фото – Вікіпедія

Тернополяни діляться, що витратять кошти на книги як для себе, так і своїх рідних. Вони розповіли про це «ІНТБ». Кажуть, книги завжди стануть у нагоді. Деякі з них задоволені такою ініціативою. Інші ж планують похід в кінотеатр на нові сеанси. Не всі були в захваті від такої ініціативи, оскільки вважають, що краще було спрямувати кошти у потрібний сектор або дозволити витрачати на більш потрібні речі, такі як, субсидії чи інші соціальні привілеї.

Заступник директора департаменту цифрової трансформації  і керівник управління з питань цифровізації Тернопільської ОДА Сергій Вербовий зазначив «ІНТБ», що картку можна відкрити в онлайн-банкінгу певного банку-партнера. Після цього потрібно оновити застосунок «Дія» до останньої версії. Потім додаток одразу пропонує скористатися послугою «єПідтримка» або самостійно перейти в розділ «Послуги» і вибрати програму. Відповідно у розділі з’явиться віртуальна картка певного банку. Серед представлених – Альфа-банк, Монобанк, А-банк, Укргазбанк та Приватбанк. 

Зазначається, що гроші будуть доступні протягом 4 місяців. У випадку невикористання цих коштів,  вони повертатимуться у державний бюджет.  Цю тисячу гривень можна буде отримати всього один раз. А сама програма «єПідтримка» функціонуватиме до грудня наступного року. 

Додамо, що «ковідну тисячу» в межах програми «єПідтримка» можна витратити на обмежену кількість послуг. А саме – на сеанси в кінотеатрі, купівлю книжок у магазинах, на квитки на концерти чи до театру, у спортзал, на внутрішні перевезення по Україні. Розрахуватися можна суто онлайн-карткою. Зняти ці кошти неможливо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.