Середа, 22 Травня, 2024

ТV-4: історія першого недержавного регіонального телеканалу на Заході України

ТV-4 став першим недержавним інформаційно-розважальним телеканалом у західному регіоні. Більше 30 років тому він вперше “заговорив” на телевізорах краян. Його команда мотивує, розчулює, надихає, вражає, завжди перебуває в пошуку цікавого та актуального матеріалу. Навіть зараз, це – головний інформаційний ресурс Тернопільської області, пише ternopil-future.com.ua.

З чого розпочалася історія ТV-4?

Історія створення телеканалу ТV-4 розпочалася у 90-тих. Офіційно його заснували 16 вересня 1991 року, коли Україна ще перебувала у складі СРСР. У ті часи складно було уявити будь-яке ЗМІ, а тим паче телебачення, що не підпорядковувалося владі. Телеканал ТV-4 був саме таким. 

На західних регіонах це перше незалежне від держави телебачення. У регіоні – 4-те, що транслювалося в прямих ефірах. Як і колись, їх сигнал частково покриває сусідні області: Львівську, Івано-Франківську, Хмельницьку та Рівненську. 

Джерело: фото tv4.te.ua 

До появи ТV-4тернополяни могли скористатися лише 3 телевізійними частотами. Першою була програма УТ-1, сьогодні чинний загальноукраїнський суспільний телеканал “Перший”, другою – УТ-2 або УТ-3, третьою – програма з росії Останкіно, сьогодні – загальноросійський державний пропагандистський телеканал “Перший канал”. 

Останньою, четвертою програмою, став телеканал ТV-4. Звідси походить і його назва. Він першим на Тернопільщині розпочав висвітлювати цікаві події в регіоні, розповідати про відомих краян, проблеми та перспективи розвитку області тощо. Зрештою, дуже скоро ТV-4 набув популярності як місцеве телебачення, і не тільки. 

Джерело: фото зі спільноти у Facebook TV-4

Юлія Винокур, чинний керівник з 2001 року, працює на телекомпанії ТV-4 з 1993-го. Глядачі каналу могли її бачити у прямих ефірах передач “Провінційних вістей”, “Межі правди” та “Депутатській скрині”. Юлія є продюсером “Моєї України”, “Теми тижня”, “Передвиборчої п’ятниці”. 

Популярні передачі

Для багатьох ТV-4 став “ковтком” свіжого повітря. Цікаві, не ідеологічні теми, що стосувалися рідного краю, стали чимись новим для глядачів. Саме на ТV-4 українці вперше побачили іноземні кінокартини, які ніколи не транслювалися на державних телеканалах. А ще – серіали та мультфільми, які команда озвучувала самостійно. Спочатку тут працювало близько 10 осіб.

Більшу частину ефіру ТV-4 займають авторські програми. Деякі з них залишилися до наших днів, хоч і були створенні ще у 90-х – початку 2000-х. Основною інформаційною програмою є “Провінційні вісті”.  Мабуть, всі тернополяни добре її знають, а можливо і переглядають час від часу. Від початку свого існування й дотепер вона залишається досить популярною. А от старші глядачі повинні пригадати проєкти: “Кінономінація”, “Пенальті” та “Глобус”.

Джерело: кадр з відео www.youtube.com

“Наші вітання” – одна з перших і найпопулярніших програм на ТV-4, що існує донині. Колись чи не всі хотіли отримати привітання у прямому ефірі з нагоди дня народження. Щоб зробити приємність і привітати рідних, тернополяни й гості міста інколи стояли у черзі аж до драмтеатру. Замовлень було стільки, що ведучі в день могли зачитувати близько 200 привітань! 

Транслювали й інші програми, це, зокрема: “Межа правди”, “Більше спорту”, “Коліжанка”, “ Сільський календар”, “Формула здоров’я”, “Про нас” та інші. Власного контенту на ТV-4 було багато. 

Джерело: кадр з відео www.youtube.com

ТV-4 завжди виступає ініціатором в обговоренні важливих тем і питань, висвітленні актуальних проблем регіону за участі відомих експертів, громадських діячів і політиків, інформує мешканців області щодо проведення важливих подій, виставок, концертів чи фестивалів. 

За більше ніж 30 років на телеканалі багато що змінилося. Незмінним залишився лише їх командний дух, бажання займатися улюбленою справою та разом розвивати місцеве телебачення. 

Джерело: фото soroka.ternopil.ua 

На початку 2000-х регіональний телеканал співпрацював з країнами ЄС та США. У 2002 році журналісти та працівники ТV-4 двічі відвідали Сполучені Штати. Сьогодні вони продовжують свою співпрацю як з іноземними, так й українськими колегами. Команда ТV-4 постійно долучається до створення нових проєктів, удосконалення своїх навичок і обміну цінним досвідом.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.