Вівторок, 18 Червня, 2024

В Тернополі відкрили новий пам’ятник

В центрі Тернополя відтепер можна побачити скульптуру – копію творіння геніального митця Іоанна-Георга Пінзеля. Повідомляє «Ternopil-future». Про це розповіли в прес-службі Тернопільської міської ради. Більше на сайті ternopil-future.com.ua.

Статую Святого Онуфрія допоміг відтворити скульптор з Тернополя Роман Вільгушинський. Вона розміщена на вулиці Йосипа Сліпого. Офіційне відкриття монументу відбулося 15 листопада.

Святий Онуфрій зображений з розпущеним волоссям та з бородою до колін. Як розповіли в Тернопільській міській раді, таким чином влада має намір популяризувати творчість Іоанна Пінзеля, якого знає увесь світ.

Тому, був започаткований проєкт з назвою «Під зорею Пінзеля». Однак, багато тернополян не знайомі з творчістю геніального скульптора. У зв’язку з цим у місті вирішили встановити копію одного з доробків Іоанна Пінзеля.

Ініціатором встановлення пам’ятника виступив місцевий меценат Тарас Демкура. На його думку, статуя Святого Онуфрія має не лише релігійне, але й містичне значення. Прийшовши сюди тернополяни зможуть помолитися та вклонитися святому. І до того ж жителі міста зможуть ознайомитися з творчістю видатного скульптура.

Фінансували встановлення пам’ятника Тернопільська міська рада спільно з благодійною організацією «Благодійний фонд родини Демкур».

Автори ідеї встановлення скульптури вважають, що вона стане ще однією популярною локацією серед туристів. Також статуя возвеличить ім’я Іоанна Пінзеля. Присвятили відкриття монументу до пам’ятної дати, пов’язаної з життям скульптура.

Варто додати, що у 2022 році виповниться десять років відколи в Луврі представили виставку робіт Іоанна Пінзеля. В той час Україна вперше представила виставку робіт своїх земляків у всесвітньо відомому музеї.

Митцю належить і авторство скульптур, якими оздоблена Бучацька ратуша. Архітектурна пам’ятка вважається однією з найкращих в Україні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.