П’ятниця, 3 Травня, 2024

Ноутбук, який не зависає: що впливає на швидкість роботи

Ви вже спланували десяток задач на ноутбуці, а він усе ще не відкрив основну папку. Навіть якщо ситуація дещо перебільшена, повільна робота техніки траплялася, напевне, усім. Що впливає на продуктивність та як її покращити без покупки нового, або ж на що звернути увагу у випадку придбання — це та інше розглянемо в матеріалі.

Операція «порятунок»: 3 способи повернути повільний ноут до життя

Іноді не потрібно відразу відмовлятися від своєї техніки, якщо вона почала працювати повільніше. Можна виокремити 3 найпопулярніших причини гальмування ноутбука, які вирішити легко в домашніх чи офісних умовах:

  1. Ви працюєте на звичайному жорсткому диску HDD. Його особливість у тому, що після тривалого використання файли будуть розсортовані в різних кластерах на значній відстані одні від одних. Тому навіть достатньо потужний ноутбук під час спроби відкрити папку муситиме долати довгі лабіринти, що вплине на його швидкість. Розв’язати проблему можна двома шляхами: провести дефрагментацію (у розділі спеціальні програми) або ж замінити диск HDD на SSD. 
  2. Давно не оновлювалася система. Як правило, техніка самостійно проводить усі оновлення. Але є і винятки. Перевірити статус оновлень можна через панель управління. 
  3. Мало оперативної пам’яті. ЇЇ можна доповнити потужнішою платою. Вибирати треба відповідно до параметрів конкретного ноутбука, тому це питання краще довірити фахівцю. 

Також доречно перевіряти активні процеси, які змушують ноутбук працювати з усіх сил. Часто дрібні програми, які були завантажені автоматично, з’їдають чимало потужностей. Відтак варто регулярно очищати пам’ять від зайвого. 

Потужний ноутбук: важливі параметри

Якщо ви прийняли рішення змінити застарілу техніку, не зайвим буде вивчити основні характеристики ноута, які впливатимуть на його роботу. До таких важливих параметрів належать:

  1. Швидкість процесора. Сучасні варіанти здатні обробляти сотні мільярдів інструкцій за секунду. Серед популярних процесорів із хорошою швидкістю: Intel Core i3, i5 та i7, водночас останні два вважають оптимальними для виконання складних робочих завдань. 
  2. Розміри кеш-пам’яті та оперативки. Що більшим є кеш, то більше додаткових процесів зможе зберігати та обробляти техніка. Така ж ситуація з ОЗП: що більше завдань одночасно ви хочете виконувати, то більшою має бути оперативна пам’ять. 
  3. Відеокарта. Якщо вона вбудована, то забиратиме на виконання завдань частину оперативки. Додавши окремий графічний процесор, це питання буде повністю вирішене. 

Якщо підсумувати, то школярам для навчання буде достатньо ноутбука з двоядерним процесором Intel Core i3. Для роботи та мультизадачності краще вибирати схожі обчислювальні можливості техніки, але із чипсетом i5. А от геймерам варто звернути увагу на ноути із 4–8 ядрами та максимально великою оперативкою. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.