Дослідники розповідають, що в недалекому майбутньому з’являться нові професії, адже складність нових завдань невпинно зростає і це породжує аналіз та застосування інших методів роботи.
Інформує про це «Тернопіль майбутнього» з посиланням на інтернет-видання «Українська правда».
Опанування нової професії вимагає іноваційного підходу та різносторонніх вмінь, навичок, які вкрай необхідні для того, щоб стати професіоналом своєї справи від А до Я.
У найближчі 15-20 років як в Україні, так і в світі від спеціалістів вимагатимуть не лише бути компетентним у своїй сфері, а й розвиватись у крос-галузевій спеціалізації. Це означає, що чи не кожному треба додатково навчатись усьому, що є на перехресті галузі.
Майбутній ринок праці пропонуватиме поєднання кількох спеціальностей в одну, а не обмежуватись одним напрямком. Також до основних професійних якостей належатиме системне мислення, щоб самостійно вирішувати складні завдання, володіння кількома мовами, гнучкість та вміння працювати в команді, робота зі штучним інтелектом, розуміння та тонке відчуття сучасних трендів, оригінальність та естетичний смак.
У біотехнологіях перспективними стануть професії:
- урбаніст-еколог;
- біафармаколог;
- ГМО-агроном;
- архітектор живих систем;
- СІТІ-фермер.
У лікарській справі популярності набирає превентивна медицина, яка має на меті визначення можливих захворювань, передбачання їх та уникнення небезпечних наслідків.
Майбутня медицина представлятиме поєднання різних перехресних галузей, що дасть можливість діагностувати хвороби та застосовувати високоточну автоматизовану мікрохірургію. Усе це можна буде робити у дистанційному режимі.
Перелік професій майбутнього у медицині виглядає так:
- ІТ Медик;
- архітектор медичного обладнання;
- клінічний біоінформатик;
- медичний маркетолог;
- R&D менеджер охорони здоров’я (спеціаліст із комунікацій);
- молекулярний дієтолог;
- оператор медичних роботів;
- ІТ-генетик;
- спеціаліст із кіберпротезування.
В освітній сфері все більше стають популярними професії модератора, розробника освітніх траєкторій, організатора проектного навчання; координатора освітніх онлайн платформ, ментора стартапів.
Зазначимо, що для опанування нової спеціальності чи професійного розвитку в певній галузі варто постійно займатись самоовітою та виробляти корисні вміння.