Вівторок, 25 Червня, 2024

На Тернопільщині відновлять підземні ходи

В Заліщиках продовжують робити все можливе аби повернути місту колишню славу туристичного центру. В районному центрі реконструюють підземні ходи. Про новину в соціальній мережі розповіли місцеві активісти. Повідомляє ternopil-future.com.ua.

Волонтери взялися за пошук давнього підземного ходу, що примикав до стін ратуші. Активісти мають намір відновити підземний хід для туристів.

В громадській організації «Сонячний пляж Заліщики» зазначили, що колись під старою частиною містечка проходила таємна мережа підземель. Загалом Заліщики мають славетну історію, традиції та культуру.

Відомо, що підземелля мають велику площу, деякі з них добре збереглися до наших часів, інші ж частково засипані або перемуровані. В громадській організації зацікавлені у збереженні унікальних історичних об’єктів.

Існують версії, що від місцевої ратуші вів підземний хід. На початку він був змурований, після цього він був вкопаний в землю глибиною більш як 1,5 метра. Висота ходу складала 1,7 метра, а ширина – 1,4 метра. За спогадами старожилів в підземеллі могли спокійно розміститися дві людини.

Виходив підземний хід на подвір’я, де зараз розміщується школа імені О. Маковея. Колись тут стояв дерев’яний одноповерховий будинок, де також знаходився навчальний заклад.

Від ратуші підземні ходи відходять в чотирьох протилежних напрямках. У 17 столітті місто майже протягом трьох десятиліть перебувало під владою Османської імперії. Саме в цей період були збудовані підземні ходи. В декількох районах Заліщиків їх можна знайти у первісному вигляді. Ходи обкладені тесаним каменем. Деякі жителі міста використовують їх як підвали.

Дослідження та реставрація ходів вимагають чималих коштів, тому відновити їх усі практично неможливо. Проте, реально відреставрувати хоча би 20-30 метрів підземелля.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.