Вівторок, 18 Червня, 2024

Диво у Чорткові: як під час обстрілів вдалося вціліти каплиці? 

Напередодні великого свята П’ятидесятниці, рашисти нанесли ракетні удари по Чортківщині.Чимало людей отримали поранення, а багато цивільних об’єктів було вщент зруйновано. Така подія неабияк схвилювала всю місцеву громаду, адже мирний Чортків зазнав такої підступної стрільби вперше. В епіцентрі обстрілу знаходилася й місцева капличка, проте якщо інше майно зазнало значних руйнувань, то їй вдалося залишитися непошкодженою, повідомляє Чортків.city. Таку цікаву обставину помітили місцеві жителі. Зараз про цей випадок переповідає безліч ЗМІ, а дехто навіть вважає, що це сила Божого провидіння. Далі на ternopil-future.

Як вдалося вціліти каплиці у Чорткові?

Цю ситуацію вдалося прокоментувати отцю-декану Православної церкви України та настоятелю храму Святої Покрови у Чорткові Михаїлу Левковичу. Отець був одним із тих, хто колись освячував цю каплицю, а потім служив біля неї молебен. 

За словами настоятеля, це як не інакше прояв Божого милосердя. Так, як капличка була в епіцентрі ракетного обстрілу, неподалік неї сталися 3 вибухи, які спричинили руйнування громадського майна, то вона залишилася цілою. Це як не інакше справжнє диво. Нагадаємо, що внаслідок ракетного обстрілу по Чорткові 11 червня, було поранено щонайменше 22 людини, зруйновано цивільні та військові об’єкти.

Джерело: Чортків.city

Через потужну ударну хвилю, з віконних рам каплички випало лише скло, але за словами Михаїла Левковича, це зовсім не критично. Усе те, що розміщувалося всередині – хрест, ікони й покриття залишилося вцілілим. Обстріл трапився за місяць після того, як на будівлі поновили хрест і покрили його сріблястою бляхою. Щоправда, вітражі, які знаходилися в сусідньому приміщенні та повинні були оздоблювати капличку згоріли, але за словами отця це не страшно, адже будуть нові. Намісник переконує, що зруйновані автомобілі, будівлі та майно це є, звісно, великі втрати, проте людське життя не може ні з чим зрівнятися. 

Схожа історія у минулому містечка

Михаїл Левкович стверджує, що Чортків є особливим і намоленим містечком. Це мабуть через те, що знаходиться під захистом Покрови Богородиці. Справді, у цьому місті розміщується діючий храм Святої Покрови, який має досить цікаву історію створення й діяльності, зокрема, під час Другої Світової війни. 

Церква Святої Покрови у Чорткові 

Що цікаво, схожий випадок вже траплявся колись у Чорткові й дещо перегукується з сучасними подіями.  Згідно інформації, яка подана у Вікіпедії, 1944 року, у ніч з 6 на 7 липня, німецько-нацистська авіабомба зруйнувала капличку Божої Матері. Вона, звісно не вціліла, проте на фігурі Богородиці не було жодних пошкоджень. Зруйновану капличку відбудували місцеві жителі на старому місці. Спочатку вона була дерев’яною, лише в 1981 році її змурували з каменю. Опісля будівля зазнала оновлення в 2000-х роках. У ті ж роки на цьому місці встановили й хрест, по якому досі тече свята вода. 

Стара капличка була збудована разом із церквою на початку ХХ століття. Спочатку її побудували з дерева, а за три роки на цьому ж місці з’явилася мурована будівля. Вона знаходиться на церковному подвір’ї, неподалік храму Святої Покрови та дзвіниці. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.