Понеділок, 22 Квітня, 2024

Дизайнерський штрих: як вписати димохід у декор та інтер’єр приміщення

Існує упередження, згідно з яким елементи каміна в будинку не можуть бути гарними та естетичними, а отже, потрібно нашвидкуруч їх замаскувати. Але головні особливості архітектурного дизайну полягають у тому, щоб взяти дещо тривіальне та зробити його максимально ефектним. І димоходи також не є виключенням. Справа полягає лише в підході та креативності, які й дозволять створити унікальний шарм навіть у найбільш утилітарних предметів.

Як можна приховати димохід ефектно та естетично

У плані оформлення труба для димохода може бути прихована різними способами. Маскування можна виконати як за допомогою простих і бюджетних рішень, так і з використанням складніших і дорожчих варіантів. Питання завжди в бюджеті та творчому підході. Варто розглянути наступні способи:

  1. Екранування або встановлення чохла. Найпростіший із можливих варіантів. Протектори та екрани зазвичай виготовляються з металу та мають стилістичне різноманіття. Втім, варто пам’ятати, що екран не повинен знижувати потужність та енергоефективність каміна. Відповідно, чохол має підходити під конкретні характеристики труби.
  2. Маскування декоративними матеріалами. Простим та утилітарним рішенням буде зробити дерев’яну коробку під розміри труби, встановити її та прикрасити шпалерами, фарбою або іншими елементами оздоблення. Головне — не забувати, що використані матеріали повинні бути стійкими до високих температур. Також конструкція має бути товстою, щоб уникнути деформації під дією тепла та унеможливити опіки.
  3. Кам’яна або цегляна кладка. Використання такого варіанту відразу додає атмосфері затишку. Однак, не маючи досвіду у цій справі, краще звернутись за допомогою до професіоналів. Зробивши вибір на користь кладки, треба зауважити, що навантаження на пічку зросте, тому варто переконатись, що прилад витримає додаткову вагу. Конструкція повинна бути міцною та надійною.

Ці способи приховування труби димаря створюють можливість вибрати той, що буде до смаку. Допускається також додаткове оздоблення, але потрібно пам’ятати про пожежну безпеку.

Поради щодо маскування димаря в інтер’єрі

Попри вибраний метод, до техніки безпеки потрібно поставитись максимально серйозно. Безвідповідальний підхід може мати трагічні наслідки. Не забувати про неї допоможуть наступні правила:

  • Матеріали повинні бути вогнестійкими та обробленими спеціальними засобами.
  • Навколо труб повинно бути достатньо місця, щоб тепло не концентрувалось в окремих точках.
  • Необхідно переконатись, що вибраний варіант не заважає вентиляції опалювального пристрою, оскільки від цього залежать ефективність і безпечність його використання.

Вписування димаря в інтер’єр — це не така і складна місія. Потрібно лише грамотно підійти до її реалізації та врахувати всі супутні деталі. В такому випадку сховок для димаря буде не лише естетично привабливим, але й безпечним. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.