Понеділок, 22 Липня, 2024

Історія тернопільського круїзного судна“Герой Танцоров”

До сьогодні Тернополем курсує легендарний катер “Герой Танцоров”, але мало хто знає його реальну історію створення, та те, як саме судно опинилось у місті. Далі на ternopil-future.

Теплохід “ Герой Танцоров” є окрасою тернопільського ставу й візитною карткою міста. З усіх місць у Тернополі, туристи вибирають саме прогулянку на катері, і це не дивно, адже усі знають, які чудові краєвиди відкриваються з палуби.

Історія створення судна 

Історія судна “Герой Танцоров” досить цікава. Воно було побудоване у 1963 році на Бобруйському судноремонтному заводі, опісля теплохід  перевезли на річку Дністер, де отримав назву “Заліщики”.  Згодом, близько 5 років судно ходило по Дніпру. У 1990 році Морську школу, якій підпорядковувались судна, розформували, і щоб зберегти їх від руйнації, передали в оренду фірмі “Торговий дім” у Тернополі. Через нестабільну економіку на той час, з усіх пароходів на тернопільський став вийшло судно “Герой Танцоров” у 1969 році. У 2006 році теплохід зазнав капітального ремонту: у ньому замінили ходову рубку та встановили нові віконні рами. З травня по жовтень 2017 року, “Герой Танцоров” перебував на плановому ремонті, на який виділили понад 800 тисяч гривень. У ньому замінили обшивку салона, вікна, огорожу та укріпили палубу. Після двох років простою, у 2019 році,  катер знову  вийшов у рейс.  У 2020 році, судно втретє підняли на берег за всю його історію  в Тернополі, для проведення капітального ремонту.

На сьогоднішній день, “Герой Танцоров” радо зустрічає жителів міста та туристів.

Інформація для туристів 

У квітні- травні розпочинається сезон, коли можна буде покататись на суднах. Зараз у Тернополі працюють 3 теплоходи: “Герой Танцоров”, “Сигма” та “Капітан Парій”. 

Вони курсують кожного дня, з понеділка до п’ятниці з 14:00 до 21:00 год., а у вихідні та святкові дні – з 11:00 до 22:00 год. Виключенням є штормова та дощова погода.”Герой Танцоров” курсує за маршрутом Причал «Центральний» – причал «Дальній пляж» (в літній сезон) – причал «Центральний». Щодо вартості квитків, то у 2021 році вона становила :

  • 5 грн – за оборотний безперервний рейс (повне коло) для осіб віком від 12 років;
  • 15 грн – за рейс в один кінець (від Замку до Дальнього пляжу чи навпаки) для осіб віком від 12 років;
  • 10 грн – за оборотний безперервний рейс (повне коло) для дітей віком від 6 до 12 років.

Для дітей віком до 6 років проїзд є безкоштовним.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.