Понеділок, 22 Липня, 2024

Скільки коштуватиме комфортне проживання у Тернополі?

Тернопіль неодноразово отримував номінації  за комфортне проживання, а також посідав високий рейтинг за найкраще місто, для ведення бізнесу. Невелика площа, величезні зелені зони, зручність розташування основної інфраструктури,  робить Тернопіль привабливим як для туристів, так для тих, хто вирішує замінити гучний та динамічний рух на спокійний та повільний ритм життя. А щодо “ціни” такого життя? Скільки коштуватиме справді комфортне життя у Тернополі, далі у цій статті на ternopil-future.

Скільки вартує житло у місті?

На щастя, у Тернополі можна віднайти різноманітні варіанти житла на будь-який гаманець. Для пошуку житла у Facebook є кілька груп, а також інтернет “кишить” різноманітними пропозиціями та  оголошеннями про оренду. Якщо у вас досить обмежений бюджет, то у місті можна зняти кімнату від 1500 до 3000 гривень. Квартири мають різну цінову політику, на її вартість впливає розташування (чим ближче до центру тим дорожче), умови проживання та район. Однокімнатна квартира з хорошим ремонтом  обійдеться вам у 5000-6000 гривень. Найдорожче житло у Тернополі зараз оцінюється у 9000 гривень за місяць. З хорошим ремонтом можна орендувати 2-3 кімнатну квартиру від 7 тисяч гривень у новобудовах. 

Скільки вартує проїзд?

З 1 жовтня 2021 року в Тернополі підвищились тарифи за проїзд громадському транспорті. Якщо ви місцевий житель, або ж у  вас є карта тернополянина, проїзд в маршрутному таксі, тролейбусі для вас буде становити 8 гривень. У тому ж транспорті, з проїзним білетом, проїзд буде вартувати 9 гривень. У випадку, коли у вас не має ні карти тернополянина  ні проїзного білета, ваш тариф складатиме 10 гривень. Нагадуємо, що зараз у Тернополі оплата здійснюється у безготівковому режимі. 

Щодо таксі, то їх тарифи також коливаються. Мінімальний проїзд становить 30-35 гривень.

Ціна на продуктовий кошик 

Про доступність цін у закладах харчування мабуть знають усі, безумовно це є великим плюсом для міста. Але як щодо звичайних продуктів? За статистикою, у Тернополі найнижчі ціни по всій Україні на їжу. Ми вирішили в цьому переконатись, і наведемо вам декілька прикладів: хліб у Тернополі вартує 20 гривень; вода 1.5 літр-30 грн; вирізка яловича- 125 грн за кг; молоко -30  грн, яйця- 30 грн,банани – 32 грн, картопля- 8 грн за кг, білий рис- 32 грн за кг. Незважаючи на це, у великих супермаркетах, дуже часто відбуваються різноманітні акції, на яких можна придбати товари за зниженою ціною.

А як щодо середньої зарплати у Тернополі?

Цю позицію Тернопіль  у ТОПі міст, щоправда, займає майже останню. За офіційною статистикою  2022 року, середня зарплата у місті становить лише 14 тисяч 384 гривні. У сусідніх областях, Рівненській, Хмельницькій та Чернівецькій ці показники  трішки кращі. Звісно, що не всі у місті отримують майже 15 тисяч, а також не усім вистачає  цієї суми для комфортного проживання, багато мешканців працюють  на кількох роботах, хтось перебуває на заробітках у сусідні областях із вищими показниками, багато знаходяться на заробітках за кордоном.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.