Понеділок, 22 Липня, 2024

«Тещині язики» Тернопільщини та України

“Тещин язик” – термін, який поширений в народі, а ще в мережі Інтернет. Останній дає підказку, що так називають рослину роду сансев’єрія, яка походить з Африки і відрізняється від інших довгим листям. В той же час в Україні цим терміном називають дорогу, яка має круті повороти, серпантини, яка є небезпечною та складною для подолання, перш за все, водіям автомобілів. Фактично – це «мертва петля», поряд з якою можуть відбуватися численні аварії. Зустрічали такі дороги? На Тернопільщині точно є така. Детальніше про це розповість ternopil-future.

Як повідомляє видання poglyad, такі дороги є об’єктом уваги працівників дорожніх служб, поліції, влади. Там часто роблять ремонти, встановлюють нові знаки, розмітку, щось розширюють, щось покращують, але вони суттєво не змінюються. Такі дороги виникали через складнощі рельєфу в давні часи і не завжди є можливість їх виправити чи удосконалити в наш час. Якщо на такій дорозі виникає декілька петель, то сусідню часто називають “кумовою”.

“Тещин язик” на Тернопільщині

Тернопільщина не може похвалитися значною кількістю таких дорожніх поворотів через рівнинну місцевість. Але одна, яка точно підходить під категорію «тещин язик», все ж є. Вона знаходиться на дорозі Т-0903 між Сатановим (Хмельницька область) та Гримайловим (Тернопільська), якраз на межі областей, за 2 км від села Вікно. Від цього села слід їхати в сторону Хмельниччини, і як тільки ви наблизитесь до лісистого товтрового кряжу Медоборів, то одразу починаються три повороти. Один крутий і 2 менш небезпечних. Зараз ця дорога поремонтована, а раніше – це була одна з найскладніших доріг області.

Трансфагараш, Румунія

“Тещин язик” – мікрорайон міста Дніпро

В Запорізькій області таких язики 2. Один – це красива, невловима для фотографів, балка і другий – це залізниця, де, до речі, в серпні цього року сталася аварія, а саме – злетіло з колії 4 вантажних вагони. 

“Тещин язик” в Луцьку

Відомий своїм “язиком” і Луцьк. Адже тут, фактично в центрі міста, знаходиться крутий бруківочний підйом довжиною 200 метрів. Саме через нього проходить частина відомого в Україні забігу на 21 км. А тому це місце добре запам’ятали всі бігуни, які брали участь в змаганні протягом кількох років. Поруч також знаходиться управління державної судової адміністрації, а тому місце точно викликає хвилювання, як у водіїв, так і в пішоходів.

“Тещині язики” на Хмельниччині

Хмельницька область відома своїми “тещиними язиками”. Один з найбільш небезпечних знаходиться по дорозі на Кам’янець-Подільський. Між селами Шатава та Слобідка Гуменецька.

А інший має назву Совий яр і знаходиться на дорозі між Кам’янцем та Бакотою.

Найбільше “тещиних язиків” в Карпатах. А саме – близько 30. Найбільш відомий – це Синевирський (Міжгірський) перевал між Міжгір’ям і с.Синевир на Закарпатті.

А також вартий уваги “язик” на Гуцульщині – від Буковецького перевалу з Верховинського боку.

Отже, в Україні теж багато “тещиних язиків”, а тому будьте уважні та обережні під час їх подолання!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.