Вівторок, 25 Червня, 2024

Теплоходи Тернопільського ставу: водна прогулянка містом

Як тільки приїжджаєш до Тернополя, то відразу впадає в око великий, неозорий Тернопільський став. Улітку це місце збирає навколо себе гучний сміх, веселощі та неймовірні заходи сонця, а взимку водойма чарує безмежною кригою. А справжньою зіркою ставу, візитною карткою Тернополя є прогулянка на теплоходах по водних просторах. Кожен тернополянин чи відвідувач міста бодай раз катався на цих теплоходах, а якщо ні, то це потрібно зробити, пише сайт ternopil-future.com.ua.

На Тернопільському ставі курсують три теплоходи, кожен має свою історію, маршрут та цікавинки. Знайомтесь, ось вони володарі водної стихії – “Капітан Парій”, “Ян Амор Тарновський” та “Сигма”.

Теплоходи

Почнемо з найбільшого прогулянкового теплохода Тернополя – “Яна Амора Тарновського”. Таку назву судно отримало зовсім недавно, у 2022 році, на честь засновника міста. До того часу теплохід курсував Дністром та мав зовсім інші імена. Щодо характеристик, то “Ян Амор Тарновський” має тоннаж 40 тонн, довжину 27,25 метра та ширину 4,8 метра і розвиває швидкість до 17 км/год. У 2020 році теплохід завершив свій ремонт та спустився на воду. Тому у вас є можливість у сезон на ньому поплавати Тернопільським ставом.

Ще один старожил Тернопільського ставу – це “Капітан Парій”. Він лише на рік молодший за “Яна Амора Тарновського” і був збудований у 1964-му році. До речі, його будували спеціально для Тернополя. А перші круїзи на ньому коштували 15 копійок. Згодом судно затонуло і залишилось гнити. Назву теплохід отримав на честь капітана, який взявся за ремонт судна і протягом двох років його відремонтував. А ім’я цього рятівника – Тарас Парій. Завдяки капітану тепер ми маємо змогу подорожувати на цьому теплоході Тернопільським ставом.

Молодим теплоходом Тернопільського ставу є “Сигма”. Його придбали у 2019 році. А у 2020 році він вже спустився на воду. До того він курсував по Дніпрі у Запоріжжі. Раніше  теплохід мав інший вигляд. Після купівлі судно зробили трансформером, що збільшило його можливості щодо пересування. Всього на ньому може перебувати 50 людей: 15 на верхній палубі та 35 на нижній.

Розклад та ціни

У сезон ви маєте можливість провестись Тернопільським ставом на усіх трьох теплоходах. У літню пору вони курсують з 11:00 до 21:00 без вихідних, а восени все залежить від погодних умов, вітру та попиту, робочий день, звичайно ж, коротший – з 12:00 до 16:00.

“Ян Амор Тарновський” здійснює круговий рейс по Тернопільському ставу з можливістю зупинки на Дальньому пляжі. Поїздка триває 30 хвилин і її вартість з дорослого 75 гривень, а дитячий квиток(від 6 до 11 років) коштує 30 гривень, для дітей до 6 років безплатно. Такі самі умови пропонує і “Капітан Парій”. А 40 гривень коштує квиток в одну сторону, лише до Дальнього пляжу.

“Сигма” ж курсує іншим маршрутом. Вона проходить під Білецьким мостом та заходить на Водну арену Тернопіль. Круїз триває 45 хвилин та коштує він 100 гривень для дорослих та 30 гривень для дітей (від 6 до 11 років).

Соцмережі теплоходів

Справжніми зірками теплоходи є у фейсбуці, адже там у них є власна сторінка “Круїзи на теплоходах – Тернопіль”. Сторінка має понад тисячу підписників. Тут ви можете дізнатись найактуальнішу інформацію про розклад руху теплоходів, ціни та усі потрібні дані. Проте не це є родзинкою сторінки, а фото. Ви можете знайти себе на зображеннях або ж помилуватись літнім, зимовим, осіннім виглядом як суден, так і ставу. Особливу популярність мають рілси, завдяки яким можна помилуватися осінніми краєвидами з подорожі “Сигмою”, заходом сонця чи хвилями Тернопільського ставу. Ну і головне – це емоції, адже на фото так багато емоційних моментів – прохід під Білецьким мостом або ж собака, яка теж насолоджується круїзом.

Ну а якщо ви прийдете на причал, вас турботливо зустріне табличка, що сповіщає: “Сезон завершений, будемо раді вас бачити навесні 2024 року.” Тож чекаємо старту.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.