Четвер, 25 Квітня, 2024

На Тернопільщині з’явилися нові культурно-мистецькі пам’ятники

Тернопільщина багата своєю культурою та історією. Тут знаходиться близько десятка замків, палаців, фортець, ратуш, храмів. Зокрема, тут варто згадати Тернопіль, Вишнівець, Бережани, Скалат, Кременець, Теребовлю, Збараж, Червоноград, Токи, Зборів, Бучач, Чортків, Скалу-Подільську. Також саме на цій території розташовані велика кількість печер – підземних порожнин, що утворилися в гірських породах через вплив води. Зокрема, найвідомішими печерами області є Оптимістична, Кришталева, Вертеба, Опільська, печера в Кривче та інші, значно менші. Отже, область має, що показати туристам, але не зупиняється на досягнутому і продовжує створювати нові цікаві історичні проекти. Про це детальніше розповість ternopil-future.

Як повідомляє видання Терен, історичне та культурне минуле нашого краю, загалом Галичини, вимагає, щоб його могли побачити, відчути якомога більша кількість людей.

Збараж. Тактильна модель

Саме тому в Збаражі, поряд з відомим замком, який в свій час (1649 р.) намагалися взяти козаки Б. Хмельницького, було вирішено побудувати тактильну модель замку. Щоб люди з вадами зору, могли відчути пальцями рук, через дотик, як виглядає ця давня історична споруда. Це значною мірою збагатить уяву людей, розширить їх бачення світу, дозволить жити повноцінніше. Будівництво тактильної моделі відбувається в рамках проекту «Доторкнись – Відчуй – Пізнай». Цей проект реалізується в усіх замках Тернопільської області. В даний час відбуваються будівельні роботи. Підготовлено майданчик. Модель буде встановлено в Призамковому парку.

Борщів і копія біноклевидної посудини

Також завдяки активній праці працівників Борщівського краєзнавчого музею на Тернопільщині з’явилась цікава пам’ятка нашої культури. А саме біноклевидна посудина. Саме такими користувались наші предки – трипільські племена в 4-3 тис. до н.е. Тобто 6-5 тис. років тому. Племена трипільської культурою, до елементів якої відносяться дво- і триповерхові будівлі, зернове господарство, виробництво глиняного посуду (в тому числі біноклевидних), рослинний орнамент, жили й на території області. А тому залишили після себе багато цінного. Зокрема, біля печери Вертеба, що в селі Більче-Золоте, було знайдено в 1884 р. трипільське поселення. Саме тут збереглося багато глиняного посуду і, зокрема, ця посудина. А тепер її копію, яку виготовили працівники музею, було встановлено на місці знайденої знахідки. Проект по встановленню копії пам’ятки було реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. Також працівники музею проводять багато робіт по дослідженню печери Вертеба та роботі з туристами. Обіцяють, що будуть нові цікаві культурні об’єкти.

Отже, тепер кожен, хто побуває в с. Більче-Золоте, зможе побачити копію трипільської посудини. А також місцевість і печеру, де проживало населення тогочасної України. А коли в Збаражі добудовується тактильний об’єкт, то туристи побачать і його. Як показує досвід, така річ, буде цікавою не лише людям з вадами зору, а й іншим туристам.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.