П’ятниця, 24 Травня, 2024

На Тернопільщині мобільний зв’язок стане якіснішим

Ми живемо в еру Інтернету, загального доступу до інформації, можливостей почути, й побачити фактично будь-яку людину, навіть, якщо вона знаходиться за тисячі і тисячі кілометрів. Ми кепкуємо над людьми, які не розуміють термінів: Гугл плей, гул мапс, мессенджер та багато інших. І ми сприймаємо як норму, даність наявність цих можливостей. Якщо ми не можемо кудись зателефонувати, то одразу ж шукаємо можливість це усунути. Визначаємо чи причина в коштах, які мають бути на рахунку чи в нашому розташуванні. Тобто наявності поряд покриття оператора мобільного зв’язку. Про це детальніше розповість ternopil-future.com.ua.

Як повідомляє видання НВ, мобільний зв’язок – це важлива частина нашого життя.

Мобільний зв’язок і законодавство

Саме тому чи все ж завдяки тиску мобільних операторів Верховна рада України 20 жовтня прийняла за основу проект закону №5811, який спрощує умови розміщення базових станцій мобільних операторів, по народному «вишок». Загалом тут проголосували за це 272 нардепи. При тому що тут необхідна була проста більшість, а саме 226 голосів. Після прийняття цього законопроекту і в другому читанні, оператори мобільного зв’язку зможуть активніше впроваджувати по Україні 4G, тобто мобільний Інтернет, а самі українці отримають кращий мобільний зв’язок. Що зміниться? Зменшиться час на отримання дозволів для отримання земельної ділянки. Був 1 рік. Стане – півроку. Якщо ж станція буде в сільській місцевості чи біля дороги, то зникне необхідність складати план території і узгоджувати його з владою.

Відповідно це допоможе швидше покрити мережею всю територію України. Зокрема, на Тернопільщині мають поганий зв’язок такі території: між Кременцем і Шумськом, між Вишнівцем та Залізцями і Ланівцями, між Тернополем, Скалатом і Підволочиськом, район Теребовлі, Хоросткова та Гримайлова, південніше Бережан та Підгайців, між Монастириськом, Бучачем та Нирковим, Коропцем, навколо Борщова.

Підозрюємо, що президент скоро скаже, що й ця ініціатива відбувається в рамках Великого будівництва. І не важливо, що якісь речі будувалися до цього. Головне, щоб закінчили за каденції цього президента. І одразу ж після цього на збудований об’єкт буде наліплено ярлик «Велике будівництво – за підтримки Президента». Як це було в Тернополі з Водною ареною Тернопіль. Розпочали будувати в 2017 р., зараз ще завершують, але табличка «Велике будівництво» вже висить.

Противники 5G

Чим обернеться нам це спрощення побачимо пізніше. Але пригадуємо, як в минулому році на Тернопільщині прихильники РПЦ з Почаєва (оплот російської православної церкви) вимагали міської влади міста інформації про наявність та розміщення вишок мобільного зв’язку 5G та 4G. Справа в тому, що багато прихильників РПЦ в Україні підтримують змови про небезпеку 5G. Інформація про шкоду вишок активно зараз розповсюджується прихильниками теорії змов, в тому числі про шкідливість вакцинації від ковіду в багатьох країнах світу.

А тому спрощення встановлення базових станцій – це ще не гарантія, що їх встановлять в Почаєві чи інших місцях, де проживають противники 5G.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.