Вівторок, 18 Червня, 2024

Навіщо у Тернополі встановлюють індивідуальні теплові пункти?

У Тернополі почали встановлення індивідуальних теплових пунктів ще декілька років тому. У 2021 році роботу пришвидшили. Про це повідомляє пресслужба міської ради. Далі на ternopil-future.

З ситуацією у Тернополі ознайомились спеціалісти Міжнародного банку реконструкції і розвитку. Фахівці враховують всі деталі житловий будинків м. Тернопіль. Крім цього, вони повністю оплачують роботи. Жителі міста не витрачають своїх коштів на встановлення сучасних теплових пунктів, і лічильників. Мешканці житлового будинку платять тільки за використане опалення.

Суть полягає у тому, що кожен будинок, а не квартира, має власне опалення. До того ж, теплові пункти контролюють поставку гарячої води, роботу теплоносія. Функція полягає у регуляції різних технологічних потреб, підтримці роботи внутрішніх систем.

Що таке індивідуальний тепловий пункт?

Індивідуальний тепловий пункт — оновлений метод постачання тепла у житловий будинок. За допомогою цієї автоматизованої системи енергія передається з котельної мережі до опалення, вентиляції та інших процесів будинку. Теплові пункти можуть називати котельнями. Це теж правильно. Котельні містять теплогенерувальний агрегат, на відміну від теплових пунктів.

Індивідуальні теплові пункти використовують як у нових будівлях, так і при реконструкції чи ремонті.

Тернополяни зможуть зекономити 15% тепла після встановлення нових теплових пунктів. Більшість технологічних установок є застарілими та потребують контролю. Індивідуальні теплові пункти програмуються на будь-який день і працюють з похибкою датчиків тиску та температури у 2%. Під час роботи частіше обертаються циркуляційні насоси, далі радіативні термоголовки закриваються і економлять до 50% електроенергії. В результаті, від загальної суми за оплату треба відняти 4%.

Раніше тепломережа виробляла завищену температуру. Саме тому приміщення перегрівалося і тепло втрачалося.

Завдяки оновленню систем фахівці обіцяють скоротити витрати.

Що знаходиться всередині енергозберігаючих технологій?

Індивідуальний тепловий пункт складається з пластинчастих теплообмінників, пристроїв для обліку тепла, запірної арматури, циркуляційних насосів, техніки для автоматизованого контролю.

Кожну техніку виробляють індивідуально. Спеціалісти зі Світового банку дослідили тернопільські житлові будинки і розробили проєкти відповідно до потреб мешканців. В особливості входять: геометричні розміри, елементарні складові, технологічні комплекти. Загалом фахівці обіцяють економію до 30%.

Серед інших переваг:

  •  безшумна робота моторів;
  •  повністю автоматизовані умови подачі тепла;
  • легкий доступ до всієї робочої техніки, якщо потрібно замінити деякі частини;
  • оплата фіксується відповідно до витраченої енергії.

Мешканцям тернопільських будинків сучасні індивідуальні теплові пункти допоможуть не тільки мати у користуванні прості технології. Незважаючи на те, що функціонал є насиченим, найголовніша перевага — економія грошей.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.