Неділя, 14 Липня, 2024

На Тернопільщині до Водохреща встановили незвичайну інсталяцію

Інсталяцію з льоду до свята Водохреща встановили у містечку Зборів на Тернопільщині. Конструкцію облаштували парафіяни Храму Новомучеників українського народу на чолі з настоятелем Тадеєм Ногою. Повідомляє «Ternopil-future».

З льоду місцеві жителі вирізали хрест, янголів та ялинки. Побачити святкову інсталяцію можна сьогодні на березі ставу. Біля конструкції облаштували ополонку для тих, хто бажає осунутися в воду на свято Йордана.

Окрім цього біля крижаних фігур встановили лампадки, які підсвічують льодову інсталяцію. Конструкція має надзвичайно красивий вигляд ввечері.

Варто додати, що в Україні здавна була поширена традиція купання на Водохреща. Вона активно відродилася вкінці 20 – на початку 21 століття. Існує повір’я, що хворі, які осунулися в воду на свято, можуть одужати. Адже в ніч на Водохреща вода набуває цілющої сили.

Богоявленська вода має цілющі властивості. За традицією нею окроплюють домівки, домашніх тварин, оскільки вода оберігає від злих сил. Воду зазвичай зберігають протягом всього року до нового Водохреща.

Слід зазначити, що сьогодні о дванадцятій годині дня на набережній Тернопільського ставу пройшов міжконфесійний молебень та чин освячення води. Також освятили воду і на водопровідній станції.

Представники Православної церкви України провели освячення води на насосній станції «Тернопільводоканалу», що знаходиться на вулиці 15 квітня. Саме з цієї станції здійснюється забезпечення водопостачання більшості квартир в Тернополі.

Після освячення воду переливають у резервуар і вона поступає в домівки тернополян. Подібна традиція існує ось уже десять років.

В «Тернопільводоканалі» зазначають, що таким чином намагаються зробити корисне для людей, які через певні обставини не можуть сьогодні прийти на освячення до церкви.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.