Субота, 24 Лютого, 2024

На Тернопільщині відбувся грандіозний Королівський трейл “Щедрик”

Королівський трейл «Щедрик» відбувся в Кременці 30 січня 2022. Це один з перших офіційних стартів цього року, а тому він не міг не викликати цікавості та бажання взяти в ньому участь серед бігунів України. Детальніше про цей старт, організаторів, результати, враження розповість ternopil-future.com.ua.

Як повідомляє наш журналіст, Королівський трейл «Щедрик» відбувається вже вчетверте. А тому всі учасники, а їх в цьому році було 181, знали куди їхали, що їх очікує і отримали купу задоволення від організації заходу.

Про захід

Взагалі трейл – це легкоатлетична бігова дисципліна, яка передбачає біг пересіченою місцевістю, а саме горами, лісом, болотами. Загалом, по бездоріжжю. На відміну від асфальтних чи шосейних забігів трейли вимагають від учасників гарної фізичної підготовки, вміння орієнтуватися, а ще бути готовим до різких підйомів та спусків, відсутності чітких вказівників. Але в результаті учасники отримують незабутні враження від милування природою, горами, лісами. Там можна послухати спів птахів і подихати чистим повітрям.

Трейл в Кременці відбувається 4-й раз. Організатори: Сергій Яросевич та бігова спільнота ГО “Кремінь Трейл”. Фотографи: Олег Бутковський, Юрій Корчаковський, Чумакевич Віталій. Подія була присвячена збору коштів для банку донорів Кісткового мозку. Вдалося зібрати 13500 грн. Цього раз в ньому взяло участь близько 200 учасників. Зокрема, на 21 км було зареєстровано 77 учасників, на 10-ку 58 учасників та 46 учасників пробігло 4 км. Реєстрація коштувала на 21 та 10 км від 400 – 575 грн., в залежності від дистанції. Але 4 км дистанція була безкоштовною для всіх зареєстрованих учасників. Це означає, що кожен хто хотів випробувати себе в своєму першому трейлі і не знав, варто чи ні надалі бігати такі суворі маршрути, міг просто приїхати, пробігти невелику відстань, “потусуватись” з бігунами, побачити Кременець, гору Бону та багато інших родзинок заходу.

Маршрут дистанції 21 км або “Королівської” проходив через такі місця: Панорама-Лижний трамплін-Костел Святого Станіслава – Замкова гора-гора Черча – Дівочі скелі – піщаний кар’єр – фініш Панорама. Орієнтовний набір висоти 758 м.

Маршрут 10-ки з назвою “Мала Швейцарія”: Панорама – гора Воловиця – піщаний кар’єр – фініш Панорама. Орієнтовний набір висоти 360 м.

Маршрут 4-ки: Панорама – піщаний кар’єр – фініш Панорама. Набір висоти 100 м.

Результати

Переможцями в Королівському забігу стали лучани: 1 – Вітюк Віктор, 2 – Мартинюк Олександр, 3 – Мельник Тарас. Найсильніший з тернополянин – Андрій Богай був – 4-м, а Заремба Ігор – 6-тим. Серед дівчат перемогли теж лучанки. Зокрема, першою була Панасюк Іванна, далі мешканка Києва Тригубенко Марина, 3-тя – Мельник Надія з Луцька та 4-та Гонта Оксана із Збаража.

На 10-ці перемогу святкували Петришин Віталій – Луцьк, Козачок Дмитро – Хмельницький, Бас Павло – Рівне, Лапко Андрій – Івано-Франківськ та Чорній Назар – Тернопіль.

З дівчат перемогли – Климчук Анна – Луцьк, Зінчук Ірина – Ковель, Алабердіна Валерія – Луцьк. Тернополянка Любов Дереш була 5-ю.

Відгуки учасників

Загалом учасники задоволені трасою, організацією заходу. Як написав президент ⁨Ternopil Running Club⁩ Ігор Мрикало: “Cтарт пролунав із запізненням в 11:13, на третьому км я перший раз блуканув, не багато, метрів 50 (волонтерів не було на повороті ), дальше гора Бона, волонтери пропонували чай, воду. По трасі маркування і заблудитись було не реально. На останніх кілометрах переді мною бігли лучани і вони не повернули, а побігли на другий круг, я глянув на годинник – 19 км, подумав – мабуть маленький крюк і поворот, але ні пробігли ми дружно (за мною ще п’ять чоловік) лишніх два км і зрозуміли, що щось не те, і повернулись назад до того самого повороту, де мали би стояти волонтери. Але чомусь їх там не було. Загалом сподобалось, що старт і місце перевдягання було в приміщенні. Годували супом чи то борщем  з м’ясом, хліб з салом та чай. Все набагато краще, ніж минулого року.

Лучанин, атовець Павло Будчик відмітив: “Все було супер, на висоті. Перший трейл – і все сподобалось.”

Тернополянин Ігор Голуб відзначив хорошу організацію, високий набір висоти, і додав, що враження неймовірні.

Отож, готуємось до наступних трейлів!

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.