Понеділок, 17 Червня, 2024

Тернополяни-власники індивідуального опалення отримали платіжки за тепло і жахнулись

11 січня 2022 р. тернополяни, які встановили індивідуальне опалення отримали оновленні платіжки за опалення своїх будинків. Як покаже наш подальший матеріал суми, які зазначені там виросли на 1/3. І після цього в соціальних мережах розпочалася справжня війна. Міську владу почали звинувачувати в усіх можливих і не можливих гріхах. Детальніше про ситуацію розповість ternopil-future.com.ua.

Як повідомляє видання Suspilne.media, рахунки за тепло змінилися. Справа в тому, що до звичних рахунків за обігрів власного приміщення додали рахунок за обігрів підвалів, під’їздів, горища.

Відгуки тернополян

Людмила Лукіян живе в трьохповерхівці в центрі міста на Чорновола і має індивідуальне опалення з 2009 р. А тепер вона ще має оплачувати 673 грн. за обігрів під’їзду. Жінка обурюється, що батарей тут немає. Лише одна труба, яка ледь тепла. Вона вирішила поки не платити за опалення і з’ясувати для себе цей момент.

А Олена Ференц, що живе на Коперника отримала платіжку на 420 додаткових гривень. Тобто її розмір оплати за гарячу воду, опалення під’їзду, індивідуальне опалення зріс приблизно на 1/3. Жінка дивується, що їй доведеться оплачувати і ці витрати.

Інша ситуація в мешканців будинку по вулиці Злуки. В їх будинку є індивідуальний тепловий пункт, а тому за обігрів під’їзду мешканці, які мають індивідуальне опалення платитимуть менше. Економія близько 30-40% зазначає голова ОСББ Сергій Лупак. Можна взагалі не платити за обігрів місць загального користування. Але для цього потрібно всім мешканцям від’єднатися від централізованого опалення. Тобто має бути 100% індивідуального опалення. Можуть бути варіанти, коли не всі мешканці можуть встановити собі індивідуальне опалення. Тоді необхідно утеплювати будинок. Саме для цього, зазначає Сергій Лупак, є програми «Енергодім». Чим будинок тепліший, тим краще. Йде менше витрат на опалення і квартири, і місць загального користування.

Чому такі ціни

Міські чиновники повідомляють, що зміни в нарахуванні відбулися відповідно законодавства. В той же час саме власник квартир можуть вирішувати платити чи не платити їм за місця загального користування. Для цього необхідно збирати збори і вирішувати. Але у випадку, якщо хтось не буде платити, то це має робити хтось інший. Щодо сум в платіжках, то вони можуть бути різні. Все залежить від величини будинку, кількості власників індивідуального опалення, наявності індивідуального теплового пункту, утеплення будинку, близькості до трубопроводу, котельні, труб, температури повітря.

Мер міста Сергій Надал відреагував на скарги тернополян, щодо нових платіжок. В своєму Фб пості він звинуватив Верховну Раду в тому, що вона внесла зміни у законодавство, де власники індивідуального опалення також платитимуть за «спільні площі» і «спільну воду». Тобто, якщо є лічильник на воду, то сплачуєш лише за спожиту, а решта води розподіляється між усіма споживачами згідно даних будинкового лічильника. Така ж ситуація з опаленням.

А депутат від «Сили людей» Іван Сороколіт зазначив, що повноваження в цьому питанні лежать на місцевій владі і продемонстрував це за допомогою скріншота закону.

А як ваші платіжки, змінились? Що думаєте про нову ситуацію?

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.