Вівторок, 25 Червня, 2024

Тернополяни знесли черговий будівельний паркан

В Тернополі черговий будівельно-земельний скандал. Цього разу відомою на все місто стала зелена зона на перехресті вулиці 15 квітня та проспекту Злуки, поряд з будинком за адресою вул. 15 квітня, 1. Попередньо можемо сказати, що такі ситуації не рідкість в місті. Декілька тижнів назад схожий випадок був на вулиці Живова. А ось тепер тут, на БАМі. Такі проблеми не можуть не виникати, адже Тернопільська міська рада успішно затверджує проекти землеустрою зелених зон підприємцям міста без обговорення з громадськістю та мешканцями найближчих будинків. Детальніше про це розповість ternopil-future.

Як повідомляє видання terminovo, зелена зона на вказаному вище перехресті тривалий час залишалась місцем, яке було своєрідним екологічним буфером між будинками та дорогою. Тут можна було вигулювати домашніх тварин, пройтися ввечері і загалом це була оаза затишку і спокою, якщо не зважати на дорогу, що гуркотіла поряд. 

Про ситуацію

Виявляється на зеленій зоні заплановано побудувати аптеку. Замовник ТОВ “Рута-Фарм”. Виділено було землю – 5 соток, ще в 1998 р.Вона знаходилася у власності міста. Далі в 2021 р. депутати міськради погодили підхід і під’їзд до місця будови. Таке повідомила журналістам речниця міського голови Мар’яна Зварич. А тому тепер люди з будинку побоюються, що тут виросте чи аптека на декілька поверхів чи багатоповерхівка. Ситуація ускладнюється кількома важливими деталями. 

  • Під зеленою зоною проходять комунікації, і будувати там небезпечно. А тому забудовник вирішив збудувати свою споруду фактично під вікнами мешканців будинку. 
  • В даний час будинок за адресою вул. 15 квітня, 1 знаходиться на етапі зміни управителя будинку. Тобто замість ЖЕКу мешканців вирішили створити ОСББ. Це сталося після появи в сфері житлово-комунального господарства міста компанії з Кременчука. А тому в даний час мешканці будинку знаходяться в підвішеному стані. Прибудинкова територія не їхня, а відповідно прав в них на неї немає.

Протест

Саме тому мешканці будинку звернулися до поліції, журналістів, депутатів і скликали на 22 листопада збори, щоб визначити, що відбувається. Прийшли 200 мешканців навколишніх будинків, мешканці вулиці Живова та депутати від “Сили людей” – Іван Сороколіт, Іван Ковалик та Ігор Турський. Депутати від цього округу не з’явилися. 

Мешканці навколишніх будинків з обуренням говорили про ситуацію навколо своєї оселі. Зокрема, голова ініціативної групи Наталя заявила, забудовувати зелені зони – це неправильно. Треба радитися з мешканцями мікрорайону. Треба пояснювати, що саме буде збудовано. Попросили мера розібратися з ситуацією. І одразу розпочали збір підписів проти забудови. 

Присутні депутати підтримали людей і запропонували боротися спільними силами. Зокрема, йти на зустріч з мером, направляти звернення до мера, яке б підписала якомога більша кількість людей. Депутат Іван Сороколіт заявив, що міська рада повинна діяти законно і робити так, як підходить людям.

Після завершення обговорення мешканці знесли паркан, який оточував забудову. 

Отже, чергова забудова в Тернополі знову ж таки змусила тернополян задуматися над ставленням до влади, яка керує містом. А яке ваше ставлення до таких міських проблем?

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.