Понеділок, 17 Червня, 2024

Історія останнього літака в Тернополі  МІГ-17, який демонтували

14 квітня 2022 року,  через аварійний стан літака МІГ-17, який знаходився  в місті Тернопіль у парку “Східний” із 1972 року, було вирішено його демонтувати. Далі на ternopil-future.

Історія МІГ-17 у Тернополі

Багатьом мешканцям міста достеменно невідомо, звідки і за яких умов у Тернополі з’явився літак посеред парку. Цікаво те, що колись у Тернополі розміщувався не тільки МІГ-17, але й гелікоптер, бомбардувальник ТУ-16, винищувач-МІГ 15. Про це вже мало хто знає та пам’ятає. Колись у Тернополі знаходився  військово-спортивний відділ у тернопільському палаці піонерів і керівник цього відділу підказав звернутись до маршала авіації Кутахова, для того аби діти отримали літак для наочності. 

Прохання задовільнили й через місяць літак був доставлений у тернопільський аеропорт. Всі ці події відбувались близько 1983-1984 років. ТУ-16, якого вже не побачити в місті, колись летів до Тернополя аж з Москви. До парку “Топільче”, у якому він колись розміщувався, його доставили у розібраному вигляді( зняли крила). ТУ-16 настільки був цікавим експонатом, що в нього дозволили заходити та оглядати, проте через вандалізм це швидко заборонили. На той час літаки були чимись незвичайним і цікавим для тернополян, адже раніше в місті нічого подібного не було. Майже уся авіація на той час розміщувалась неподалік річки Серет в теперішньому гідропарку “Топільче” зліва від центральної алеї. Ще одним експонатом серед авіації був МІГ-15, який був першим у світі реактивним літаком. Щоправда, літаки які знаходились у Тернополі не були новими. У 90-х роках через поганий та аварійний стан, експонати здали на металобрухт. Те ж саме зробили із літаками, які знаходились у сквері на вулиці Січових Стрільців. Відтоді в місті залишився лише 1 літак, МІГ-17, який демонтували 14 квітня 2022 року. Цей експонат  розміщувався на “Східному” масиві. Монумент МІГ-17 був встановлений у грудні 1972 року на честь льотчиків, які воювали у боях за Тернопіль в Другій Світовій війні. Щоправда, авіація, яка розміщувалась в місті, участі в боях не брали. Їх створили пізніше, наприкінці 40-х років. Відзначились ці літаки в Корейській війні. 

Демонтаж останнього літака в місті

Про демонтаж останнього літака, який розміщувався у Тернополі повідомили 14 квітня. Рішення було ухвалене  на засіданні виконавчого комітету в п’ятницю, 8 квітня. Роботи розпочалися пізно ввечері, о 23.00. 

До дискурсу та обговорення щодо демонтажа МІГ-17 долучились мешканці Тернополя. У коментарях під постом тернополяни розділились на 2 групи: одна частина була за демонтаж аварійного літака, інша вважала, що це важливий історичний об’єкт який не потребує декомунізації. На місці демонтованого літака планують встановити пам’ятник Героям України.

Огляд експоната проводила у 2012 році спеціальна комісія, яка виявила ряд дефектів та постановила те,що літак знаходиться в аварійному стані. Неоднократно тернополяни скаржилися на те, що під час сильних вітрів літак хитався та була загроза його  падіння. Дискусія щодо демонтажу пам’ятника велась в місті не один рік. Наразі про подальші дії щодо демонтованого об’єкта нічого не відомо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.