Середа, 22 Травня, 2024

Чи буде парк на Алясці?

Міська рада Тернополя ще з 2017 р. обіцяє тернополянам новий парк у мікрорайоні Аляска. Але час йде, а парку, як не було, так і не має. Детальніше про це розповість ternopil-future.com.ua.

Як повідомляє видання te.20minut, новий парк потрібен мешканцям мікрорайону та сусідніх мікрорайонів, адже парк «Національного Відродження» знаходиться на відстані 3 км, а парку «Воскресіння», який був на відстані 1,5 км більше не має. До речі останній було засновано в 2000 р. на місці пустиря, автором був ландшафтний дизайнер з США Джон Звожек. Але в 2017-2018 р. парк було забудовано гаражним кооперативом після отримання дозволу від міської влади.

Передісторія створення парку

Великий шматок землі (17,5 га) на околиці міста давно турбував міську владу. Він обмежений вул. Овочевою, Тарнавського, Володимира Великого, Київською. Чиновники думали, розмірковували, як використати такий подарунок долі. На початку вони зіткнулися з опором дачників, дачного товариства «Ювілейне», які тривалий час використовували цю землю для ведення присадибних господарств і не хотіли віддавати її місту. Тоді мер і та його команда вирішили піти іншим шляхом. А саме запропонувати віддати цю землю під парк і декілька маленьких житлових будинків. Але тернополяни знову відмовились, бо розуміли, що справа шита білими нитками. Говорять про великий парк, але набудують десятки житлових будинків. Саме тому тернополяни ходили пікетувати міську раду, приходили на сесії, судилися. Міська влада вирішила піти шляхом створення петицій. А тому у 2018 р. було зареєстровано петицію про створення парку на Алясці. Петицію активно підтримали тернополяни, депутати, міська влада. Виконком міського комітету від 31.07.2019 №7/36/133 зобов’язав власників дачних ділянок демонтувати будівлі та паркани протягом 30 днів. Але дачники вирішили боротися далі і пішли в суд. Останній став на їх сторону. Після цього міській владі довелось домовлятися з людьми. Їм пропонували землю біля Малашівців. Тернополяни відмовились. І тоді кожному власнику земельної ділянки забудовник (хто це не відомо) виплатив по 15 тис. доларів. Власників земельних ділянок було близько 80 осіб.

Ситуація з парком на сьогодні

Протягом цих років ситуація з парком так і не була вирішена. Влада обіцяє парк, але люди бачать новий житловий мікрорайон. В той же час в минулому році почалися підготовчі роботи до знесення старих дач, вирубування дерев, спалення всього того, що заважало забудовнику. На даний частина дач знищена, дерева вирубані, паркани знесені. Територія дач, як і раніше залишається пустирем чи прохідним місцем, де може ходити будь-хто, а тому там часто можна помітити людей з собаками, наркоманів, п’яниць чи молодь, яка розважається.

А питання чи буде парк і коли буде парк після того, як забудовник ще не почавши будувати вклав в земельні ділянки близько 1-1,5 млн. доларів лише колишнім власникам, залишається відкритим. А ви як вважаєте буде справжній парк на Алясці чи лише віртуальний?

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.