Вівторок, 18 Червня, 2024

Обмеження на продаж пального: причини, ціни та як дізнатися, де можна придбати

Останнього  тижня спостерігається дефіцит пального у великих мережах АЗС, тому було вирішено ввести обмеження на його продаж. Це викликало неабиякий дисонанс та паніку в мешканців Тернопільської області й на заправних станціях вже кілька дні спостерігались шалені черги. Далі на ternopil-future.

Чому ввели обмеження на продаж пального та яка ситуація в Тернопільській області?

Видання Enkorr повідомляє про особливості продажу палива для автомобілів. Рішення щодо введення обмеження продажу пального, за словами очільника ТОДА Володимира Труша, прийматиметься виключно суб’єктами мережі. До таких незручностей влада просить віднестись з розумінням, адже зараз на першому місці важливе забезпеченням пальним військових та техніки. Ще однією причиною введення обмеження є те, що 

ворог постійно обстрілює нафтобази, які містяться на території України. Таким чином, тернополян закликали користуватись більше громадським транспортом аніж власним.

Введення обмежень неабияк сколихнуло тернополян. Кілька днів поспіль на заправних станціях спостерігалося велике скупчення автомобілів. За словами мешканців міста, транспорт можна заправити переважно на 5-10 літрів, а ціни зросли. Збільшення цін на пальне наразі пояснюється зростанням цін у всьому світі. У Тернополі запевнили, що ситуація врегулюється. 

Ситуація на Тернопільщині виглядає наступним чином: 3 квітня 2022 року Володимир Труш на своїй офіційній сторінці у Facebook опублікував пост, в якому запевнив, що уся критична інфраструктура області та військові забезпечені пальним, його  також вистачить для завершення посівної, через великі запаси фермерів. Щодо черг на заправних станціях, то за словами Володимира Труша, водії області роблять надто великі запаси пального і це  послаблює ситуацію на паливно-мастильному ринку й порушує цілий баланс. 

Де тернополяни й мешканці області можуть придбати пальне для автомобіля та скільки це коштуватиме?

Так, найбільшими  та найпоширенішими заправними станціями Тернопільщини вважаються “WOG”, АЗС “ОККО”, “Авиас”, “Укрнафта” та “Укр-Петроль”. 

Щодо обмежень у мережі ОККО, то у компанії повідомили, що вони діють залежно від виду пального. Так, автогазом можна заправити автомобіль до повного баку, а іншими видами пального – від 10 до 20 літрів, обмеження стосуються й дизельного палива. Для того, щоб тернополянам дізнатись де саме можна придбати паливо чи воно є в наявності, а також форму оплати (зараз діють готівка, онлайн оплата та талони), необхідно скористатись картою, яка знаходиться на офіційній сторінці компанії, або зателефонувати на “гарячу лінію”. В “ОККО” також є новітній ресурс чат-бот у телеграм-каналі, для використання якого потрібно лише увімкнути геолокацію на телефоні задля розпізнавання місцевості.

Компанія WOG  напередодні введення обмежень, надіслала своїм клієнтам повідомлення,  в якому зазначались особливості купівлі. Ситуація станом на 4 травня не змінилась, але в компанії запевняють, що у разі змін- про це обов’язково повідомляти мешканців області. Для того, щоб тернополянам дізнатись актуальну інформацію щодо продажу пального та ціни на АЗК, то можна скористатись чат-ботом в телеграм каналі. Оператор WOG пояснила, що відпуск пального можливий лише 20 л на особу: це або 20 літрів бензину/газу, або по 10 літрі бензину й газу.

Ціни на пальне в Тернопільській області помітно збільшились. Про це свідчить моніторинг динаміки цін на сайті Auto.ria, а також повідомлення споживачів. Станом на 4 травня спостерігається наступна ситуація середньої ціни серед компаній:

  • пальне 95А+ – 37.84 грн/л;
  • пальне А-95- 36.00 грн/л;
  • пальне А-92 34.97 грн/л;
  • ДП – 40.58 грн/л;
  • Газ – 30.67 грн/ л.

Щодо особливості цінової політики, то ми помітили, що вона відрізняється відповідно вида палива та компанії. Так, найдорожче пальне спостерігається на ОККО,а найдешевше на Укр-Петроль.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.