Середа, 22 Травня, 2024

Порівняння цін на транспорт в Тернополі та містах світу

Вартість проїзду в місті для його мешканців становить важливу частину витратної статті бюджету. А тому спробуємо розібратися, чи високі ціни на транспорт в Тернополі в порівнянні з іншими містами світу. Детальніше про це розповість ternopil-future.

Як повідомляє видання НВ, питання вартості проїзду стало актуальним питанням після оголошення мером Києва Віталієм Кличко інформації про підняття тарифів в столиці.

Тарифи Києва

З 1 січня або, все ж, весною, міська влада ще не вирішила, проїзд в київському громадському транспорті становитиме 20 грн. А це тролейбуси, метро, фунікулер, електричка, трамвай. А можна купити проїзний квиток на місяць за майже три тисячі (2990 грн).У власників картки киянина буде можливість їздити по 12 грн. Відповідно в Києві стало важливим питання – де дістати картку киянина.

Тарифи Тернополя

В Тернополі тарифи, які зросли з 1 жовтня, однакові в автобусах, тролейбусах і маршрутках. Якщо користуватися карткою тернополянина, то ціна 8 грн за поїздку, якщо електронним квитком, то 9, а якщо звичайною банківською карткою, через функцію NFC чи разовим проїзним квитком (готівка заборонена при проїзді в транспорті міста) – 10 грн. Всі квитки в Тернополі діють 30 хв, а отже можна пересісти в межах цього часу в інший транспортний засіб.

Тарифи Праги

Тут теж діють квитки, які мають часову дію. Існують квитки на 30 хвилин, 90 хвилин, 24 години та 72 години. А ще можна купити квиток на місяць, квартал чи рік. Якщо порівняти українські ціни і чеські, то квиток на 30 хв буде коштувати 35 грн, на місяць – 654 грн, на рік 4344 грн.

Тарифи Варшави

Місто поділено на 2 зони: центр – перша зона і передмістя – друга зона. Квиток на 20 хв в обох зонах – 19 грн, на 1 місяць в 1 та 2 зоні – 1161 грн.

Тарифи Будапешта

Місто велике і транспорту тут багато. Система складна, але розкажемо про найпростіші варіанти. 1 квиток (до 80 хв) – 28 грн. Місячний проїзний – 778 грн.

Тарифи Тбілісі

Тут теж багато транспорту. Для початку слід купити картку, яка коштує 17 грн. Далі її потрібно поповнити на 4 грн. І це буде плата за одноразовий квиток в столиці Грузії.

Тарифи Стамбула

Тут можна платити за проїзд готівкою, карткою на кілька поїздок чи єдиною карткою, що має назву Istanbulkart. Ціна картки – 25 грн. 1 поїздка – 8.8 грн. Якщо ж платити готівкою, то ціна 17 грн.

Тарифи Нью-Йорка

В «Великому яблуці» найкраще їздити метро, але є також інші види транспорту. Картка MetroCard коштує 1 долар. 1 поїздка – 2,75 долари, або 73 грн. А ще є можливість придбати місячну картку, яка має безлімітну кількість поїздок за ціною 127 доларів або 3356 гривень. Вона, правда, має обмеження на швидкісну залізницю та експрес-автобуси.

Тарифи Копенгагена

В столиці Данії діють метро, автобуси та залізниця. Місто поділене на зони, але їх більше 30. Туристам радять купувати квиток на всі зони. 1 година проїзду 96 грн. А безлімітний проїзний на місяць коштуватиме 1648 грн на 2 зони, або 16000 на всі зони!

Тарифи Бангкока

Столиця Таїланду має заплутану систему громадського транспорту. Тут є автобуси, метро, таксі, річковий транспорт та поїзди. Ціна поїздки від 7 до 20 грн. Все залежить від дальності поїздки та якості транспортного засобу. Місячний проїзний буде коштувати 1050 грн.

Отже, Тернопіль відрізняється від інших міст світу ліберальними цінами на квитки. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.