Понеділок, 22 Липня, 2024

Starlink у Тернополі

Нещодавно, президент України Володимир Зеленський звернувся до американського інженера, власника компаній “Space X” та “Tesla Inc” Ілона Маска з проханням, надати Україні станції супутникового  інтернету. 1 березня 2022 року Ілон Маск відправив в Україну першу партію супутникової системи “Starlink”. 22 березня 2022 року на сторінці міської ради Тернополя було опубліковано пост, де повідомили, що місто отримало систему супутникового інтернет зв’язку. Які переваги “Starlink” та хто у Тернополі зможе користуватись супутниковим інтернетом? Далі на ternopil-future.

Як підключитись до Starlink?

Система “Starlink” у 2015 році була  розроблена  відомим американським інженером Ілоном Маском. Для користування цим інтернетом потрібні спеціальні пристрої від самої компанії: термінал, монтажний штатив та маршрутизатор. Головна ціль “SpaceX”: допомогти важко доступним регіонам на Землі, де відсутній та недоступний інтернет 4G та 5G.

Наразі інтернет в багатьох містах України працює стабільно, але через війну росії з Україною у деяких містах можливі перебої та повна відсутність мережі. Перші станції “Starlink” були направлені в Київ, Житомир та Вінницю.

Для того, щоб підключитись до “Starlink”, потрібно залишити заявку на їхньому сайті. Якщо вам пощастить, то поштою надішлють коробку. Термінал потрібно зібрати за інструкцією, коли усе буде налаштоване, кабель необхідно увімкнути в розетку. Завантажте на телефон додаток “Starlink” через Google Play або AppStore. В програмі виберіть ім’я домашньої мережі та пароль. Для з’єднання зі супутником може знадобитись 20 хвилин.

Хто зможе користуватись Starlink у Тернополі?

Новина, щодо появи в Україні, зокрема у Тернополі, супутникового інтернету “Starlink”, неабияк сколихнула тернополян.  Більше 100 тисяч українців встановили собі додаток “SpaceX” для налаштування супутникового інтернету. Та невдовзі розстроїлись, адже те що тепер в Україні є “Starlink” не означає, що всі бажаючі зможуть користуватись цим інтернетом.

Наразі у Тернополі супутниковим інтернетом зможуть користуватись працівники критичної інфраструктури, які забезпечують функціонування та життєдіяльність міста: лікарні, волонтерські пункти та ЗМІ. Також “Starlink” підключений для воєнних. Варто відмітити те, що цей інтернет буде працювати в Тернополі незважаючи на перебої та відсутність звичайного інтернету. Система “Starlink” більш стійка до поламок та кібератак і не залежить від звичайної інтернет-інфраструктури.  Міський голова Сергій Надал висловив подяку компанії “SpaceX” та Ілону Маску за такий щедрий подарунок. Для звичайних користувачів ціна набору користування становить 500 доларів та абонентська плата на місяць – 99 доларів. Звичайні користувачі можуть спробувати подати заявку на підключення до інтернету, проте заявки дуже повільно розглядаються компанією. Але запевняють, що після війни багато заявок будуть розглянуті та затверджені, деяким пощастило вже зараз.

В умовах війни та  бойових цілях вже активно використовується “Starlink”, зокрема, для керуванням безпілотниками та дронами. Найважчі дрони вже почали користуватись системою “Starlink”, що дозволяє їм без перешкод добувати та надавати інформацію військовим. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.