П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Яку інформацію не варто розповсюджувати тернополянам під час війни?

У неділю 3 квітня, о 22:30 Російська Федерація вперше спробувала зруйнувати об’єкт критичної інфраструктури у Тернополі. На щастя, військовим таки вдалось знешкодити ракету, але осколки нанесли важкий урон об’єкту, через що він тепер непридатний для користування. На брифінгу Тернопільської міської ради повідомили про те, що жертв та постраждалих немає. Про об’єкт, в який влучила Російська Федерація не розголошували з метою безпеки. Далі на ternopil-future.

 Однак міський голова наголосив на тому, що після “вибуху” багато тернополян вдались до відеозйомок. Мешканців Тернополя просять утриматись від фото та відеозйомок, тим паче, від викладання такої інформації в інтернет, адже таким чином можна допомогти ворогу! 

Що не варто розповсюджувати в інтернеті тернополянам та що загрожує порушникам закону?

У Генштабі ЗСУ закликають не розповсюджувати у різних соціальних мережах фото та відео з наслідками ракетно-бомбових ударів по інфраструктурі міста. Світлини, на яких зображено назви вулиць Тернополя і номера будинків,  допомагають  відстежувати  ворогу соцмережі та  коригувати вогонь. Важливими є також коментарі до дописів, адже ворог їх також перевіряє й шукає будь-яку інформацію щодо обстрілів. Не повідомляйте у коментарях точні координати та об’єкти враження. Відео з влучанням ракет краще взагалі не викладати  ні під час атаки, ні після. Очільники міста Тернопіль на брифінгу розповідали про те, що після обстрілу Тернополя мешканці ділились світлинами та відео з місця подій.

Не можна знімати та розповсюджувати в інтернеті переміщення нашої техніки, а також її кількість. Також не можна повідомляти точне місцезнаходження українського ППО, або місце, де воно відсутнє. Ця інформація неабияк допомагає ворогу уникнути їх.   

 Окрім цього, місцевих жителів просять не повідомляти інформацію щодо переміщень культурних памятків під час війни. Така інформація наражає і людей і колекційні експонати на реальну небезпеку не тільки від ворогів, але й мародерів, про це повідомили Міністерство культури та інформаційної політики. 

Важливим є також наразі не розповсюдження дезінформації. Зараз можна побачити дуже багато так званих “фейкових” новин, які “облітають” чи не весь інтернет. Відомі СМІ також неодноразово ставали “жертвами” дезінформації. Чим це небезпечно? Найчастіше фейкові новини публікує ворог, з метою залякати та навести паніку. У такому разі, тернополянам необхідно не вірити у все, що вони читають. Необхідно дочекатись інформації від достовірних та перевірених джерел. Це,зокрема, офіційні сторінки місцевих установ,  міського голови міста Тернопіль Сергія Надала та його очільників. 

Що очікує на порушників?  

За публікацію місця потрапляння ракети, назви вулиць, номера будинків чи точних координатів боїв, тернополянам загрожує від 3 до 12 років позбавлення волі.

За поширення будь-якої інформації переміщення української техніки та військових; розташування ЗСУ загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі. 

За поширення інформації щодо переміщення зброї та  бойових припасів, тернополянам загрожує від 3 до 5 років позбавлення волі.

Якщо всі ці дії були зроблені умисне, з корисливим мотивом або є допомогою ворогу, то у такому разі загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі. Нагадуємо, за співпрацю з агресором передбачено від 10 до 12 років позбавлення волі. Такий закон був ухвалений 24 березня.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.