Неділя, 23 Червня, 2024

Святослав Журовський та його електровинаходи

Повномасштабна війна внесла свої корективи у життя всіх українців. Хтось захищає країну на фронті, інші згуртувались в тилу, а дехто не збирається піддаватись обставинам. Мова йде про винахідника та новатора з Тернополя – Святослава Журовського. У важкий воєнний період чоловік зумів повністю розкрити свій потенціал та допомогти країні. І своїми знаннями він з радістю ділиться зі всіма охочими, бо раптом комусь теж знадобляться його нестандартні та дуже цікаві ідеї. Святослав захоплювався радіоприладами та електровинаходами ще з дитинства, а з початку повномасштабного вторгнення це стало не лише хобі, але й необхідною справою, пише сайт ternopil-future.com.ua.

Інтернет та живлення без електрики

Одним із викликів для Святослава Журовського, як і для всіх українців, стали регулярні відключення світла. Робота, навчання та й побутові справи почали залежати від графіків та коротких проміжків увімкнення електроенергії. Для більшості людей виходом були генератори, які масово почали скуповувати, проте були й ті, хто підійшов до питання з іншої сторони. Так, Святослав заряджав усі ґаджети та забезпечив собі доступ до інтернету без електрики. А ідея та натхнення втілити задум з’явились спонтанно. Чоловік просто не мав іншого вибору, адже ціни на генератори вже були захмарні й тернополянин вирішив підійти до проблеми креативно та раціонально.

Завдяки своїй винахідливості та знанням чоловік полегшив собі період блекаутів. До того ж Святослав ще й добряче зекономив. Усі необхідні деталі йому обійшлись в трохи більше ніж 2 тисячі гривень, а користі принесли значно більше. Всі потрібні функції виконував автомобільний акумулятор та ще декілька приладів. Спершу Святослав придбав акумулятор, потім клеми, прикурювач й зарядку USB. До всіх починань чоловік приступає виважено та відповідально. Так, наприклад, куплений акумулятор підходить й до автомобіля Святослава, тому він може послужити для декількох справ. Також тернополянин використовує підручні матеріали, які є в нього вдома. 

Перше, що можна робити за допомогою винаходу Святослава, – це заряджати телефон. До автомобільного акумулятора слід прикріпити клеми з прикурювачем і зафіксувати контакт, далі в прикурювач вставити зарядку і вже до неї під’єднати ґаджети. За подібною схемою чоловік заряджав й свій ноутбук. До автомобільного акумулятора він під’єднав перетворювач, який і подавав необхідний заряд для комп’ютера. Та на цьому ідеї тернополянина не закінчились. Святослав також зміг отримати напругу 220 вольтів. Для цього він використав старий упс, в якому не працював акумулятор, та під’єднав його за допомогою клемок до автомобільного акумулятора. Не сидів чоловік й без інтернету, який також зміг увімкнути без електрики. 

Карта електропостачання

В умовах війни Святослав Журовський не лише полегшив своє життя, але й допоміг багатьом тернополянам. Так, чоловік у 2022 році створив мапу електропостачання. Тобто кожен мешканець міста мав змогу відвідати сайт та поглянути, які вулиці, будинки та райони мають електропостачання, а де воно відключене. Чоловік знайшов застосування своїх вмінь в багатьох сферах й айті не стала виключенням. Святослав самостійно створив сайт з мапою, який приніс користь жителям файного міста.

Можливим цей задум став завдяки ідеї та вмілому втіленню автора. Так, чоловіку потрібно було зібрати дані в містян, які вони йому надсилали на електронну адресу. Святослав зібрав статичні IP-адреси мережевого обладнання мешканців й після цього ідея потрохи почала втілюватись. Чим більше цих адрес, тим більше точок на мапі й більше інформації. Ось так Святослав Журовський допоміг жителям Тернополя трохи полегшити своє життя під час регулярних відключень електроенергії.

Виробництво дронів

Попри важливість усіх задумів й ідей Святослава, одна ініціатива все ж відрізняється з-поміж інших. А мова йде про виробництво дронів, що є найважливішим проєктом чоловіка. Започаткував цю справу тернополянин в грудні 2023 року й від того часу лише збільшує масштаби, об’єднує безліч людей та допомагає багатьом військовим.

Святослав Журовський вирішив виробляти FPV-дрони, щоб допомогти українським військовим, і мав для цього відповідні знання та навички. А ще чоловік зізнається, що приємно було повернутись до колишнього хобі, адже він раніше залюбки складав дрони, але трохи інші. Тернополянин взяв на себе відповідальність почати цю справу та об’єднав за працею всіх охочих. Святослав працює після роботи та на вихідних. Коли починає збирати дрони, то вже не може відірватися від захопливого процесу. В середньому на один дрон він витрачає 2 години, проте вміння та швидкість щоразу покращуються.

Чоловік з командою складає в основному дрони-камікадзе, які мають найбільший попит. Всі процеси виробництва доводилось досліджувати самостійно та відповідно налагоджувати роботу. Так, спершу всі деталі замовлялись на китайських сайтах, але тепер Святослав знайшов європейських постачальників, в яких закуповує потрібну кількість складових дронів. Попри відносну легкість процесу збору дронів, тернополянин наголошує, що це все ж ювелірна робота, яка потребує точності та делікатності. Особливо турбує чоловіка те, що виробництвом дронів хочуть займатися багато людей, які не мають ані найменшого розуміння, ані навичок в цій справі. А Святослав переконаний, що виробництво FPV-дронів – це величезний пласт роботи, якому потрібно повністю віддаватися. Так, окрім збору дронів, потрібно ще їх запустити, налаштувати та облітати.

Тернополянин не лише вимагає від інших знання всіх цих процесів, але й на власному прикладі демонструє ідеальне виробництво дронів. Чоловік має пульт радіокерування та окуляри, за допомогою яких здійснює обліт. Щоб виконувати цю роботу як слід, потрібно багато практикуватись. За словами Святослава, необхідно мінімум 50 годин польотів на симуляторі та власний дрон, який згодиться для практики та відточення навичок. Чоловік також наголошує на важливості комунікації з військовими, адже просто передати дрони – недостатньо. Щоб якісно виконати замовлення, потрібно розпитати про відстань польотів, масу вантажу, частоти та безліч інших деталей. Святослав Журовський виконує роботу на замовлення військових, а тому кожне виробництво є унікальним, адже цілі та завдання можуть бути різними. Головне в цьому процесі – це знання та відповідальне ставлення, чого не позичати інженеру. 

Життя у соцмережах

Святослав Журовський не лише майстер на всі руки, але й вдало використовує свої соцмережі. Так, чоловік має свої сторінки в інстаграмі, фейсбуці та тіктоці. Там він позиціонує себе як айтівець, радіоаматор, DIY-наркоман, а ще батько трьох дітей. І тернополянин беззаперечно відповідає цим характеристикам. Святослав живе своїми захопленнями та з радістю ділиться цим в онлайн-світі. На його сторінках можна побачити процес збору дрона, польоти на ньому, дотепні відео та ще безліч винаходів автора. Ну а найголовніше,  для чого чоловік використовує свої соцмережі, – це, звичайно ж, допомога ЗСУ. Виробництво FPV-дронів – це затратна справа і більшість покупок оплачує Святослав та його команда, проте тернополянин зумів ще й об’єднати людей навколо цієї справи. Так, він викладає збори на дрони й потім звітує про ці кошти. Цікавою ініціативою є благодійні розіграші, які приваблюють благодійників та залучають кошти. Переможець цієї лотереї обирає військового, якому буде надіслано дрон.

Ну а ще Святослав Журовський залюбки ділиться своїми думками, залучає до корисних справ своїх друзів та підписників, розповідає про захисників, яким допомагає, та активно розвиває свої сторінки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.