Жителі 88 будинку в Тернополі на проспекті Степана Бандери скаржаться на жахливий запах і плісняву на стінах. Далі на ternopil-future.
Вони продемонстрували журналістам «Тернопіль 1» умови, в яких вони проживають. Розповіли, що дуже довгий час не можуть досягти ремонту будинку. Незважаючи на те, що у приватне підприємство “Східний масив” надіслали вже дуже велику кількість заяв.
Як жителі будинку справляються з цією ситуацією?
Враховуючи те, що ніхто на прохання допомогти не відгукується, то мінімальний ремонт всередині роблять своїми силами. Хоча ззовні матеріали тріскають і псуються, вода навіть капає на голови, нарікають люди.
Мешканка будинку №88 Марія Завойовська розповіла «Тернопіль 1», що при при вході в будинку дуже крапає на голову. Відповідно людям некомфортно так переходити кожен день. Каже, що будинок розвалюється. Всередині також жахливі умови. Ще є проблема з туалетами на всіх поверхах. На стінах помітний великий грибок.
Чи допомагали якось в управлінні будинком?
![](https://ternopil-future.com.ua/wp-content/uploads/sites/18/2022/02/image1-1.png)
Відомо, що сюди приїжджали робити ремонт працівники підприємства «Східний масив». Вони штукатурили стіни, втім це не покращило ситуацію. Житель Степан скаржився, що плити потріскали, зробилися дірки. Каже, що вода тече з поверху на поверх. Псується фасад і всі матеріали. Жителі оновили туалет на третьому поверсі за свої гроші. Втім, на інші потреби, коштів не мають.
Мешканці продемонстрували копії заяв, які подавали в компанію управління будинком. Вони багато разів зверталися у підприємство, але не вийшло досягти бажаного. Вони розповіли, що можуть самостійно побілити чи зашпаклювати, але це нічого не дає. Бо за короткий час після прання, вода затікає і все знову псується.
У підприємстві «Східний масив» розповіли журналістам, що обізнані з ситуацією на проспекті Степана Бандери, 88. Немає гідроізоляції, тому і з’являється пліснява. Так вийшло через забудовника, який погано виконав свою роботу. А сам будинок є старим, тож потрібно робити капітальний, а не легкий ремонт. Головний інженер підприємства Борислав Мостепан ствердив, що робили в цьому будинку поточний ремонт. Замінили крани, частину каналізації, де відбувалося протікання. Борислав розповів, що в будинку треба зривати підлогу в туалетних приміщеннях на кожному поверсі. А ще гідроізолювати всі підлоги, ставити нову плитку і стоки. Інженер ствердив, що для ремонту потрібно чимало коштів, яких немає.
Зазначимо, що проспект Степана Бандери є однією з центральних вулиць у місті. Вона є продовженням Руської аж до Підволочиського шосе. На ньому розміщене управління СБУ в Тернопільській області та Центральний міський стадіон. У кінці проспекту є кільце, яке місцеві називають «Збаразьким поворотом» чи «Збаразьким кільцем». На цій вулиці розміщено більше ста багатоповерхових будинків. Проспект Степана Бандери – дуже інтенсивна магістраль Тернополя. Тут завжди завантажений трафік, курсує багато одиниць громадського транспорту.