Вівторок, 25 Червня, 2024

Магніт для туристів: у Чорткові реставрують замок

Чортківський замок стане туристичною особливістю Тернопільщини. Реставрацією займаються фахівці програми «Велика реставрація», пише ternopil-future.com.ua.

Відновлення Чортківської перлини розпочато

Програма «Велика реставрація» допомагає відновити старовинний замок у м. Чортків Тернопільської області. Планують завершити всі роботи до 2022 року. Місто засноване у 1522 році, тому реставрацію присвячують 500-річчю Чорткова.

Створили план для відновлення замку. Спершу розкопають всю територію поблизу будівлі, далі поремонтують дві вежі і дах. Археологи давно довели, що під землею знаходиться багато цікавих для вивчення речей. Раніше спеціалісти не могли їх віднайти, адже не мали відповідного бюджету для покупки спорядження.

Після закінчення технічних робіт у замку облаштують мистецьку галерею. Всередині оформлять все у середньовічному стилі, щоб передати автентичність давньої будівлі. Планують виставляти роботи художників Тернопільщини, а також створювати експозиції присвячені до різноманітних історичних подій. У плані реставрації прописали мистецьке кафе для туристів, магазини сувенірів та інше.

Резиденція давнього польського роду

Чортківський замок має потенціал стати привабливим для туристів з усієї України. Туди комфортно добратися, є що дізнатися та подивитися.

На початку XX століття замок законсервували у Подільському туристично-краєзнавчому товаристві, що допомогло зберегти будівлю дотепер.

Аркадні алеї, дизайн епохи Відродження, оборонні вали, підземні ходи — головні характеристики давнього замку. Жителі Чорткова досі впевнені, що палац під’єднаний підвалами до села Більча-Золотого.

Чортківський замок належить до Національного заповідника «Замки Тернопілля». Розташований середньовічний палац під горою Вигнанка, що на лівому березі річки Серет. В ескізі замку намальований правильний п’ятикутник. Звів палац перший власник Єжи Чартковський наприкінці ХІV – початку ХV ст., пізніше був у власності Яна Сенявського. У ньому зупинялися магнати Потоцькі та поляки Гольські.

Чортківський замок пройшов Національно-визвольну війну 1648-1657 років, турецько-татарські напади, польську шляхту, австрійську владу, склади єврейських купців, монастир сестер-кармеліток.

Самодостатні культурні об’єкти

Програма «Велика реставрація» бере до уваги історичні об’єкти національного значення. В пріоритеті відновлення будівель, що знаходяться в аварійному стані. Програма не передбачає повного фінансування. Вони надають кошти спільно із місцевою громадою. З державного бюджету виділили 55 мільярдів гривень на реставрацію культурних пам’яток в Україні.

Реконструкцію запланували і у Катедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі. Урядовці ознайомилися із замками у Бережанському, Підгаєцькому, Теребовлянському, Збаразькому районах, а також у місті Тернопіль. Працюють над створенням доріг, бо до культурних об’єктів треба комфортно дістатися.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.