Вівторок, 18 Червня, 2024

На Тернопільщині відреставрують Ратушу XVIII століття

У Тернопільській області відремонтують Ратушу ще XVIII століття у місті Бучач. Про це повідомили у Тернопільській обласній державній адміністрації. Далі на ternopil-future.

Експертна рада при Міністерстві культури та інформаційної політики України обрала додатково 26 пам’яток культури, які реставруватимуть у межах проєкту «Велика реставрація». Бучацька пам’ятка стала однією з них. 

Хто фінансуватиме?

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявив, що фінансовий комітет дав згоду виділити субвенції на комунальні об’єкти. Тобто. Вже незабаром почнуть фінансувати  ці об’єкти за гроші бюджету МКІП.

Олександр Ткаченко зазначив, що сплата субвенцій для комунальних закладів є  кроком вперед, оскільки проєкт «Велика Реставрація» має на меті відремонтувати пам’ятки по всій країні. Окремі з архітектурних об’єктів є в комунальній власності, втім це не зменшує їхню цінність та значення. Так само не зменшується і необхідність ремонтно-реставраційних робіт. 

Фото – Autotravel.ru

Він додав, що проєкт повинен зростати і таке погодження бюджетного комітету спрямування субвенцій на місцеві бюджети для ремонтного процесу на культурних пам’ятках місцевого значення, значно підтримує цю мету – довгостроковому збереженню української культурної спадщини.

Що передувало цьому?

Зазначимо, що нещодавно Міністерство культури та інформаційної політики України поширило рейтинг пам’яток архітектури Тернопільщини, які потрапили у проєкт “Велика реставрація”. Туди входить більше 10 об’єктів з Тернопільської області.  Спочатку у поточному році відремонтують тільки два: Чортківський і Збаразький замки.  У Чортківському ліквідовуватимуть аварійний стан і встановлюватимуть консерваційний дах. А у Збаразькому – проводитимуть реставрацію перехідного мосту та ескарпових стін  і капітальний ремонт. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.