Вівторок, 25 Червня, 2024

На Тернопільщині відреставрують замок

В Чорткові таки реконструюють замок, де не проводилося жодних робіт декілька десятиліть. Загалом на реставрацію планують витратити понад 16 мільйонів гривень. Повідомляє «Ternopil-future». Інформація про це з’явилася на сайті Прозорро.

Кошти на відновлення замку надасть національний заповідник «Замки Тернопілля». Національний заповідник оголосив тендер на проведення ремонтних робіт, переможцем якого стала компанія «СНВБ реставрація «Кам’янець». Вони запропонували найнижчу пропозицію – 16 мільйонів 264 тисячі гривень.

Відомо, що в замку планують встановити консерваційний дах, який вбереже історичну будівлю від руйнувань. Також відбудують стіни з каменю-пісковику та встановлять на блискавкозахист.

Варто додати, що реставрація Чортківського замку входить до програми «Велике будівництво». Завершити усі роботи планують до кінця року. Зокрема, наступного року Чортків святкуватиме 500-річчя з дня свого заснування, тому до ювілею замок має зустріти мешканців та гостей міста в оновленому вигляді.

На території Чортківського замку проведуть виставки, відкриють сувенірні магазини та туристичне арткафе.

Цікаво, що замок збудували у 14 столітті. В ньому знаходилася резиденція відомого польського роду – Гольських і Потоцьких. Першим власником Чортківського замку став Єжи Чартковський. Після здобуття містом Магдебурзького права замок перейшов у володіння воєводи Яна Сенявського.

В 1597 році власником Чорткова став шляхтич Станіслав Гольський. Саме за його володіння відбулася перебудова укріплень замку та внутрішня реконструкція. Зокрема, всередині замкового двору збудували палац з аркадними галереями та нові господарські прибудови.

В 17-18 столітті замок постійно зазнавав руйнувань через постійні напади монголо-татарських орд. Через що на його території майже не припинялися ремонтні роботи. У 18 столітті замок перестав бути спорудою оборонного значення і використовувався як резиденція.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.