Вівторок, 18 Червня, 2024

На Тернопільщині встановили статую Кременецької Мадонни

Невеличке містечко районний центр в Тернопільській області активно розвивається. Не так давно в місті Кременець відкрили оновлену площу, як на днях в районному центрі з’явилася нова символічна статуя. Про подію на своїй сторінці в соціальній мережі розповіла кременчанка Ірина Скакальська. Повідомляє «Ternopil-future».

В історії Кременця з’явилася нова важлива дата. В центрі міста встановили статую Скорботної Богородиці або Кременецької Мадонни. Автором постаменту виступив почесний громадянин міста Василь Горбачов, який за свою роботу не взяв жодної оплати.

Також до процесу встановлення статуї долучилися місцеві можновладці, волонтери, священики та парафіяни Собору Преображення Господнього, де встановили постамент. Усі імена тих, хто долучився коштами та працею до встановлення Кременецької Мадонни записали і помістили в капсулу, що знаходиться у фундаменті статуї.

Варто додати, що ідея встановити у Кременці статую Скорботної Богоматері з’явилася ще в 2012 році. Тоді це активно обговорювали серед чиновників, громадських діячів та керівників установ, однак ідея залишилася лише на рівні розмов. І ось лише зараз вдалося втілити її в життя.

Цікаво, що статуя Кременецької Мадонни вже знаходилася в центрі міста у 18 столітті. В цей час в Кременці почали проживати єзуїти, які й побудували монастирський комплекс у стилі барокко, згодом перетворивши його у колегіум.

Перед храмом облаштували терасу, яка включала 32 кам’яні колони в центрі яких і знаходилася Кременецька Мадонна. В 1805 році споруда перейшла у володіння Волинської гімназії, а згодом Волинської духовної семінарії. В той час скульптуру Мадонни перенесли у двір Богоявленського монастиря. Однак, в радянські часи статуя безслідно зникла і до цього часу невідомо, хто міг бути причетний до знищення унікальної скульптури. Натомість на її місці влада облаштувала літній кінотеатр.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.