Неділя, 14 Липня, 2024

Чергова незаконна забудова міста на вул. Бережанській

Тернопіль не дарма носить друге ім’я – «файне місто», адже тут є що подивитися туристам і тут приємно жити тернополянам. Якби не одне «але». Можливо їх є і декілька, але зосередимось зараз на першому – забудови міста. В листопаді місто струсило декілька будівельних скандалів, які поставили під сумнів об’єктивність дій влади в галузі планування розбудови міста та змусили задуматись: «А чи не забудують завтра і мій двір»? Перш за все мова йде про будівництва мафів на вул. Живовій, аптеки на 15 квітня, медичного центру на вул. Родини Барвінських і Крушельницької, а тепер і невідомого об’єкту на Бережанській. Детальніше про це розповість ternopil-future.

Як повідомляє видання gazeta1, вул. Бережанська давно є місцем, де забудовники намагаються захопити і забудувати міську територію. В 2019 р. це була альтанка за адресою Бережанська 44, а тепер сквер перед будинком №5.

Чому так відбувається

Забудовники за сприяння міської влади отримують у своє використання ділянки землі, де потім виростають будинки, магазини, офісні центри. І все б нічого, якби вони перед тим проводили громадські слухання і здійснювали свою діяльність зважаючи на думку людей, що проживають поряд чи які мають відношення до цієї землі. Але цього не робиться, або ж робиться в такий час, в такому місці, що ніхто не має можливість бути присутнім на цих слуханнях. Відповідно офіційно ніхто не проти забудов, але як тільки вони починаються, то відбуваються протести, мітинги, сутички з поліцією, руйнування парканів.

Протест

27 листопада понад 100 людей, мешканців багатоповерхівок, що по вул. Бережанській вийшли з протестом на місці забудови скверу. Було проведено збори, де висловлено недовіру владі. З представників влади були лише депутати від «Сили людей». Був представник забудовника. І автобус із спецзагоном поліції. Люди зазначили, що кошти платників йдуть на поліцію, яка й охороняє такі забудови. Нікому немає діла до думки людей. Присутні депутати пояснили чому тут відбувається спроба будівництва, які є порушення і як вплинути на дії влади.

Після тривалих дискусій було погоджено припинення підготовчих та будівельних робіт. Забудовник тепер має надати мешканцям будинків дозвільні документи і план будови. 

Отже, в місті розпочалась ціла серія забудов зелених зон. Безумовно ці дії відбуваються за сприяння чи нейтралітету міської влади. Чому їм це вигідно як думаєте? 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.