Вівторок, 25 Червня, 2024

Два села Тернопільщини увійшли в 5-ку найкрасивіших в Україні

Україна – багата країна. Багата, перш за все, на талановитих людей та славну історію. Чудово, що остання не забувається і популяризується завдяки державі, громадським організаціям та окремим людям. Адже саме завдяки одному з проектів громадської активістки Юлії Савостіної з’явилась ідея популяризувати продукцію українських підприємств та й, загалом, населених пунктів України. Детальніше про це розповість ternopil-future.

Як повідомляє видання terminovo, 2 села Тернопільщини стали переможцями конкурсу проекту “Made in Ukraine”.

Про проект

На першому етапі проекту з 20 травня по 20 вересня можна було подати заявку на участь в ньому. Це могли зробити громади будь-якого села в Україні, які хотіли б розповісти про себе, історію свого населеного пункту.

На другому етапі, а саме з 25 вересня по 25 жовтня відбулося голосування на сайті, і 30 сіл, що набрали найбільше голосів були внесені в список, який мали розглядати члени журі.

І на третьому етапі журі працювало з цим списком і оцінювало наявну в селах інфраструктуру (а саме: готелі, заклади харчування, екологічне виробництво), автентику. Членами журі стали: Юля Савостіна, Олександр Крамаренко – журналіст, Марина Булацька – підприємець, громадська діячка, Галина Григоренко – мисткиня, Мар’яна Олеськів – чиновниця з сфери туризму, Валерія Максіна – мисткиня. Переможця загалом обрали за спільними результатами голосування в інтернеті та професійного журі.

Про тернопільські села, які взяли участь у конкурсі

Участь загалом взяло 200 сіл, з них 30 сіл боролися на останньому етапі. Серед них 4 з Тернопільщини, а саме Микуличин (131), Биківці (117), Зарваниця, Білокриниця. Білокриниця поділила 2 та 3 місце (їй не вистачило 1 балу, щоб догнати переможця), а Зарваниця – 5 місце (163). Вона поступилася селу Самчики з Хмельниччини.

Перемогу в конкурсі святкує село Пасічна Надвірнянського району Франківщини. І тепер переможець отримає 100 тис. грн на розвиток туристичної інфраструктури села.

Білокриниця

Білокриниця – це село Кременецького району. Знаходиться за 5 км від Кременця. Перша згадка в 15 ст. Саме там знаходиться Білокриницький палац – пам’ятка ХІХ ст. (стиль англійська неоготика) та залишки замку Збаразьких. Тут також знаходяться храми Іоанна Богослова 1890 р. та Казанської ікони Божої матері (полкова церква російського полку, який розміщувався в селі). В часи захоплення цієї території Польщею там знаходився костел, а за радянської влади – клуб. Село відвідував Іван Мазепа (хрестив доньку власника Януша Вишневецького).

Зарваниця

Зарваниця – це село Тернопільського району. Знаходиться на південь від обласного центру. Відоме всьому світу чудотворною іконою і цілющим джерелом. В радянський час його було обгороджено колючим дротом. Тут створено Зарваницький духовний центр, який належить УГКЦ. Щороку сюди приходять паломники на прощу.

Отже, кожен з населених пунктів мав свої переваги та недоліки. Але переміг найбільш красивий. І тому вітаємо мешканців села Пасічна, адже тепер вони стануть ще кращими для туристів і для себе також. А також гордимося красивими тернопільськими селами.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.