Вівторок, 18 Червня, 2024

На Тернопільщині працюватиме автоматична система зважування фур

В Україні, і в тому числі на Тернопільщині, активно будують дороги, садки, школи, мости та багато чого іншого. Такі значні вливання в дорожню інфраструктуру змусили українців замислитися над питанням, а що буде далі? Чи завжди будуть такі зручні дороги для доїзду з пункту А в пункт Б? Чи вони завтра не будуть зруйновані? І якщо передня влада тільки розпочала ремонтувати дороги та встановлювати комплекси для зважування авто, які їх і руйнують своєю перевантаженістю, то теперішня робить більш активніші кроки на цьому напрямку. Про це детальніше розповість ternopil-future.

Як повідомляє видання te.20minut.ua, в Україні працюють над збереженням доріг. А для цього встановлюють комплекси для зважування авто.

Ситуація в Україні

Зокрема, ситуація з таким зважуванням особливо критична в південних областях України, адже там знаходяться чорноморські порти, в які і везуть продовольство українські вантажівки. Часто машини, що возять зерно, перевантажені, а тому дороги руйнуються. З метою попередити такі речі, а також перекласти вину за руйнування доріг на самих водіїв чи їх власників розпочалося створення системи контролю ваги. Міністерство планує до середини наступного року облаштувати такі ваги на під’їздах до всіх українських портів. Щоправда приватні порти відмовляються це робити. Але урядовці планують поставити ваги в таких місцях, щоб їх не було можливості об’їхати. А тому водіїв очікують штрафи, якщо машини будуть перевантажені. Особливу увагу уряд приділяє контролю в Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. Сьогодні в Україні працює 30 станцій системи. А планується запустити ще 70 лише в цьому році. В наступному їх стане 150. В даний час питання лише в коштах на придбання таких ваг.

Успіхи вже є, адже після запуску зважування кількість перевантажених машин скоротилася втричі. В той же час збільшилася кількість випадків, коли водії намагаються об’їхати вагу чи дають хабарі працівникам поліції. Розмір хабара 3-4 тис. грн.

Тернопільщина і ваги

В кінці минулого року голова ОДА оголосив, що перші ваги встановлено біля селища Дружба на Теребовлянщині. Але це були не автоматичні ваги, а такі, що працювали разом з працівниками Національної поліції. Тобто останні мали на «око» визначати перевантажену фуру і вже тоді зупиняти її, переважувати і виписувати штраф, якщо було перевантаження. Планувалося придбати ще 2 таких комплекси.

Але тепер встановили автоматичні ваги. Вони розміщені біля Бережан. Це інтелектуальна система WIM. Загалом в області планується розмістити 4 таких комплекси. Ці комплекси є лише першою ластівкою боротьби з руйнуванням доріг через перевантаження автомобілів. Людський фактор тут відсутній, адже система автоматично фіксує перевантаження в русі і, так звані, “листи щастя” приходять додому водію чи власнику машини. Завдяки майданчику дорога перекривається по всій ширині. Працює він цілодобово. Вимірює навантаження у 3-х місцях. Фіксується номерний знак, розміри машини, її вага, швидкість.

Отже, дороги будуть в безпеці.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.