Вівторок, 25 Червня, 2024

На Тернопільщині з’явився новий пам’ятник

З нагоди Дня писемності та української мови на Тернопільщині відкрили новий арт-об’єкт. Про це розповіли в прес-службі Лановецької міської ради. Повідомляє «Ternopil-future».

Новий пам’ятник має назву «Українська мова – унікальна». Нова інсталяція встановлена у формі літери «Ї». Автором незвичного пам’ятника є Василь Гудима.

Як йдеться в повідомленні Лановецької міської ради, арт-об’єкт є унікальним, оскільки подібного в Україні поки що немає. Присвятили відкриття пам’ятника саме Дню української мови та писемності, адже наша мова є милозвучною та особливою.

Міський голова Ланівців Роман Казновецький відзначив, що місто отримало унікальну локацію, яка завжди нагадуватиме про багатство та цінність рідної мови.

Також у святковий день працівники Лановецької міської ради, громадськості та засобів масової інформації приєдналися до написання диктанту єдності. Варто додати, що радіо диктант має на меті не лише перевірку знань жителів Тернопільщини, але й об’єднати всіх українців за допомогою найкращого інструменту – мови.

День української писемності та мови відзначають в Україні щорічно 9 листопада. Свято започаткували в 1997 році. Саме 9 листопада 1997 року президент України Леонід Кучма видав однойменний указ «Про День української писемності та мови».

В цей день на Українському радіо проводять радіо диктант національної єдності. Започаткували традицію у 2000 році. З того часу, щорічно всі охочі можуть взяти участь в радіо диктанті єдності. Традиційно в свято покладають квіти Нестору-Літописцю і відзначають найкращих популяризаторів української мови.

Також 9 листопада розпочинається Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Конкурс проводять за підтримки Міністерства освіти та науки. Щороку в ньому беруть участь близько 5 мільйонів учасників з двох десятків країн.

Фото – Лановецька міська рада

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.