Субота, 24 Лютого, 2024

Термомодернізація будинків по-тернопільськи

«Зима близько» або англ. Winter Is Coming – таким був девіз дому Старків в епічному серіалі «Битва престолів». Цей девіз набирає реальних рис і для нас, тернополян, сьогодні. Адже надворі різко похолодало. Температура впала до 1 градуса. Для того, щоб вийти надвір слід краще одягатися. Не втрачає також своєї актуальності питання термомодернізації будинків. Поки триває бездощова та безсніжна погода тернополяни активно утеплюють свої будинки. Про це, а також дії міської влади на ринку термомодернізації будівель детальніше розповість ternopil-future.

Як повідомляє ТМР, ще в червні в нашому місті стартував проект від ЄІБ присвячений термомодернізації закладів освіти Тернополя. Планувалося утеплити 23 дитячих садочки і 16 шкіл протягом 4 років. Вартість проекту 30,5 млн. євро. На першому етапі планували утеплити 12 садочків.

Термомодернізація будинку на І. Франка 23

Також в місті цього тижня стартували роботи з утеплення житлового будинку на вулиці І. Франка 23. Всі роботу тут виконуються згідно програми модернізації багатоквартирних будинків «Енергодім». Пакет заходів – комплексний. А це значить, що весь будинок буде утеплений і відповідно всередині будівель температура зросте на 4 градуси. Під час робіт планується тепло ізолювати зовнішні стіни, вхід, замінити двері, віконні та балконні блоки, утеплити балкони та лоджії, замінити освітлення. В результаті весь будинок, який до речі знаходиться в центрі, набуде естетичного вигляду, а його мешканці зможуть менше платити за тепло. Це правда станеться за умови, що мешканці мають індивідуальне опалення. А як відомо в Тернополі з цим проблеми в частини мешканців. Місто не дозволяє змінювати джерело опалення з централізованого на індивідуальне мотивуючи це тим, що це небезпечно, слід думати про ти, хто не має можливості встановити власний котел і наводячи й інші, законодавчі причини. В результаті тернополяни не так активно займаються термомодернізацією свого житла, адже для чого вкладати сюди кошти, якщо економити на опаленні все одно не получиться.

Крім, будинку на Франка, в даний час завершується процес погодження термомодернізації ОСББ Бандери 106, а отже будинок отримає кошти і зможе замінити в 10 під’їздах всі вікна на енергоощадні.

Термомодернізація і 10 сесія міськради

Як повідомив депутат від «Сили людей» Іван Сороколіт 1 листопада відбулася сесія міськради. Серед багатьох питань сесії звернемо увагу на питання термомодернізації будинків міста. Зверніть увагу, що в наступному році будинків, які б отримали коштів на утеплення на умовах співфінансування не буде. Справа в тому, що на цій сесії було знято 6 млн. грн., які мали б піти на термомодернізацію житла. Чому так? Бо як заявив Сергій Надал, держава не заплатила свою частку і тому місто вирішило взагалі закрити це питання, а кошти перенаправити на щось більш цікавіше. І це при тому, що держава взагалі не має відношення до даної статті витрат. Зазвичай саме місто виділяє кошти на утеплення. Але не в Тернополі. Не за цієї влади.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.