Неділя, 14 Липня, 2024

В Бережанах під час реставрації ратуші знайшли підземний хід

В Бережанах розпочалася реставрація місцевої ратуші. Далі на ternopil-future.

Несподівано під час проведення земляних робіт натрапили на унікальну знахідку. Повідомляє «Ternopil-future» з посиланням на групу «Береж-інфо».

Як йдеться в повідомленні, працівники проводили за допомогою екскаватора підкоп до ратуші. Вони випадково відкопали давній підземний хід. Ймовірно, він використовувався як дренажний канал водовідведення.

Наразі невідомо чи зупинені реставраційні роботи й чи продовжать досліджувати знайдений підземний хід.

Варто додати, що ратушу в Бережанах збудували ще у 1803-1811 роках. Ізабелла Любомирська – тодішня власниця міста наказала на місці дерев’яної знищеної ратуші збудувати нову.

В 1530 році Бережани отримали магдебурзьке право. В той самий час структура ринкової площі нагадувала структуру в німецьких містах: посередині площі знаходилася головна ратуша від якої в різні сторони розходилися вулички.

Стиль побудови ратуші належить до раннього класицизму. Двоповерхова будівля має квадратну форму з внутрішнім двориком. У 1811 році біля ратуші з’явилася двоярусна вежа, на якій височів головний годинник міста.

З часом ратуша в центрі Бережан перетворилася на діловий центр міста. На першому поверсі ратуші розміщувалися торговельні точки, на другому – проводила засідання міська рада. Згодом на другому поверсі ратуші розмістили гімназію, де здобували освіту видатні українські поети Маркіян Шашкевич та Богдан Лепкий.

Зараз приміщення ратуші є практично культурним осередком Бережан, адже тут розміщуються районний краєзнавчий музей, Бережанський музей книги та літературно-меморіальний музей імені Богдана Лепкого. Часто у внутрішньому дворику ратуші проводять презентації книг та зустрічі з відомими письменниками й поетами.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.