Вівторок, 25 Червня, 2024

Відомий будинок-привид Тернополя буде відремонтовано

Економічна криза, яка своїм корінням сягає Радянського Союзу, набрала рис катастрофи в незалежній Україні. Її вдалося подолати лише ближче до 2000 р., коли країна повністю скинула командно-адміністративну систему і одягнула ринкову оболонку. Сумним спадком цієї кризи стали переважно промислові підприємства оборонного сектору, або ті, які не змогли (не захотіли) пристосуватися до нових ринкових умов. Разом з корпусами заводів і фабрик свого кінця доживали санаторії, будинки відпочинку, лазні, школи і садочки, які належали останнім, будівлі магазинів, казарми та гуртожитки військових частин, які були розформовані або ж не мали фінансування на підтримку їх в належних умовах. Одна з таких колишніх будівель військової частини є в Тернополі. Тривалий час вона була місцем для сміття, небезпечних ігор дітей та й просто вражала своєю сірістю, занедбаністю. Про це детальніше ternopil-future.

Як повідомляє видання Терен, тепер там розпочався ремонт.

Історія будинку

Будівля 3-х поверхового екс-кафе «Зірочка», яке знаходиться за адресою Пушкіна, 4а, більше 20 років стояла пустою і виглядала страшно: надписи фарбою, розбиті вікна, дерева і трава на дахах, решітки, збита штукатурка. Будинок-привид одним слово. Нагадування про бідні і голодні 90-ті роки. Сюди часто заходили гратися діти, адже поряд 2 садочки і музична школа. Тернополяни скаржились на близькість такого приміщення до садочків та житлових будинків і просили владу прийняти міри. Але все дарма. Адже будівля не належала місту.

Ремонт і майбутнє

До 2019 р. вона була у власності концерну «Військторгсервіс». Планувалося передати її 44-артилерійській бригаді, яка розташована в Тернополі. Зараз будівля перебуває на балансі Квартирно-експлуатаційного відділу м. Тернополя. Тобто військової установи, яка займається різноманітними соціально-культурними, інженерними, житловими питаннями військових, які розташовані в Тернопільській області, Бродах, Золочеві. Приміщення не було потрібним 44-артилерійській бригаді і тому його передали КЕВ міста Тернопіль. А тому тепер там відбуваються ремонти. На ремонт нової будівлі було виділено з бюджету 14 млн. грн. Роботи розпочались рік тому і мають бути завершені до квітня 2022 р. Було замінено систему опалення, покрівлю, водопостачання. Зараз займаються зовнішнім оздобленням та розпочнуть роботи по благоустрою території. Після завершення ремонтних робіт військові чиновники переїдуть туди працювати. Зараз їх офіс розташований в старій будівлі на Галицькій, 1, яка є малою за площею, екс-царською (чи цісарською) конюшнею і не зручною для використання.

А тому ремонт є, безумовно, позитивною новиною для мешканців міста, зокрема, усіх, хто проживає на тихій та затишній вулиці Пушкіна. Впевнені, що раді новій будівлі і військові, адже нарешті вони перестануть тіснитися в старих кабінет, а отримають нові, з євроремонтом. А які ще будівлі Тернополя на вашу думку виглядають, як привиди? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.