Вівторок, 25 Червня, 2024

Почаївську Лавру просять передати Православній церкві України

Почаївську Лавру пропонують віддати під використання українській церкві. Петицію опублікували на сайті Кабінету Міністрів, пише “ternopil-future.com.ua“.

Ідея створити звернення до президента належить Василю Бойко. Чоловік  переконаний, угоду з Православною церквою Московського патріархату треба негайно розірвати. Пояснює, що Почаївська святиня має тисячолітню історію, пов’язану з нашою державою.

На відміну від ПЦУ МП, Православна церква України є автокефальною, тобто самостійною. Константинопольська церква внесла ПЦУ до списку правонаступників каноніцтва митрополії Києва.

У 2018 р. об’єднали УПЦ КП, УАПЦ, УПЦ МП, щоб утворити ПЦУ. Тому обґрунтовують, що за справедливістю саме українська церква має користуватися своєю святинею.

Один із найголовніших аргументів передачі святині — антиукраїнські висловлювання ієрархів Московського патріархату. Наприклад, митрополит Онуфрій 12 років тому сказав, що наш народ заслуговував на Голодомор у 30-их рр. минулого століття, щоб стати більш покірним і менш гордим. У 2014 р. він засудив антитерористичну операцію на сході України в інтерв’ю. Одночасно назвав російських найманців «братами та одновірцями». Також відмовився стати задля вшанування загиблих на війні, приїздив до Криму. Відомо про не один випадок, коли священики Московського патріархату відправляли служби за російських військових найманців і різких висловлювань у бік українських воїнів. На Тернопільщині організовували поїздки паломників з області у Крим з туристичною метою.

У петиції наводять докази доцільності переведення Почаївської святині до ПЦУ Київського патріархату, а також вказують на діяльністю окремих ієрархів Московського патріархату.

Підписи збиратимуть ще 84 дні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.