Патрульна поліцейські і представники муніципальної інспекції продовжують здійснювати заходи з метою розвантаження вулиць міста від тих транспортних засобів, водії яких припаркували з порушенням Правил дорожнього руху. Далі на ternopil-future.
У міській раді повідомляють, що у зв’язку із транспортними засобами, які значно шкодять руху пішоходів або ж автомобілів, можуть формуватися великі затори. Саме тому інспектори кожного дня працюють на вулицях Тернополя для того, щоб рух на дорогах залишався безпечним.
Йдеться, що швидка реакція на порушення Правил паркування і виконання обстеження значної кількості вулиць представниками муніципальної інспекції Тернополя є можливим завдяки новому програмному забезпеченню. А саме – автоматизована системи контролю за дотриманням Правил паркування. А це у свою чергу, допомагає впорядковувати належне паркування автотранспорту в Тернополі.
Скільки зафіксували порушень?
Фото – Блог “Авто Сударыня”
За даними міської ради, протягом десяти місяців 2021 року, інспектори з паркування зафіксували більше 12,5 тисяч адміністративних постанов. Тоді як за аналогічний період минулого року було винесено 2446 адміністративних постанов.
Повідомляється, що за такими постановами цього року до бюджету Тернопільська громада додатково отримала грошей на суму в понад 4 500 000 гривень, тоді як за аналогічний період минулого року , це була сума трохи більша, ніж 707 тисяч гривень.
Також працівники муніципальної інспекції разом із патрульними поліцейськими виконали евакуацію і перемістили на арештмайданчик ті транспортні засоби, котрі припаркували, порушивши встановлені правила. За присутності водія — виносять постанову.
Відомо, що упродовж десяти місяців 2021 року у місті евакуювали 651 таких транспортних засобів, тоді як за аналогічний період минулий року – було 53 автомобілів.
Які штрафи?
Правоохоронці зазначили, що якщо водій порушує встановлені правила зупинки чи стоянки, тоді передбачається адміністративна відповідальність, а саме у вигляді штрафу на суму 340 гривень. При вчиненні цього ж правопорушення, у разі, коли це перешкоджає дорожньому руху чи загрожує безпеці, тоді передбачається адміністративне покарання у вигляді штрафу у розмірі 680 гривень.
Якщо ж була вчинена зупинка або стоянка автомобілів на тих ділянках , які позначені дорожньою розміткою чи певними дорожніми знаками, на котрих дозволена зупинка або стоянка тільки транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю чи водії, які перевозять осіб з інвалідністю, тоді передбачається адміністративне покарання у вигляді штрафу на суму від 1020 до 1700 гривень.
Зазначимо, що у вересня 2021 року, Кабінет Міністрів України зробив певні зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються розмітки та дорожніх знаків. Наприклад, раніше існувало 52 таблички дорожніх знаків, тепер їх стане на 20 більше. Попереджувальних знаків було 54, тепер буде 56. Значно збільшилася кількість інформаційно-вказівних знаків : з 98 до 131.