Тернопільська міська рада та мер міста Сергій Надал неодноразово заявляли про високий рівень електронної демократії в місті. Вони мають на увазі, що консультації з громадськістю, голосування за громадський бюджет, створення петицій та багато чого іншого відбувається в електронній формі, а отже доступно кожному тернополянину. В цьому є доля правди. До прикладу, 2 тижні назад на сайті платформи електронної демократії була зареєстрована петиція про встановлення пам’ятника Лесю Курбасу. Детальніше про це ternopil-future.
Як зазначено на сайті платформи електронної демократії на даний час петиція про створення пам’ятника набрала 208 голосів з 300 необхідних. Чи зможуть її ініціатори добитися свого побачимо за декілька тижнів, коли завершиться голосування. Якщо петиція набере 300 голосів, то її має розглянути міська рада, якщо ж ні, то залишить її без уваги. В той де час навіть наявність 300 голосів за петицію не гарантує її реалізації. Такі випадки вже були. Тобто міська рада підтримує петицію і забуває. Зокрема, така ситуація була з петицією Віталія Кулини, щодо ремонту тротуару біля кафе «Золотий ключик». Пройшло 3 роки, а ями, як були так і залишились.
Про пам’ятник Лесю Курбасу
Петиція про пам’ятник Лесю Курбасу була зареєстрована 19 листопада. Автор Віталій Чубатий. Ініціатор створення петиції хоче, щоб на земельній ділянці, що знаходиться між будинком за адресою вул. Леся Курбаса 6, та церквою Святого Духа було поставлено пам’ятник та створено сквер імені Леся Курбаса, який для цього і створювався в 2006 р. Тим більше, що там вже встановлено пам’ятний знак і написано: «На цьому місці волею тернополян буде встановлено пам’ятник видатному діячу мистецтва Л. Курбасу». Це було зроблено в 2006 р. з цього часу освячений знак так і стоїть. Воля тернополян не була втілена. Дерева, які посадили мешканці сусідніх будинків в сквері, щоб його не забудували, як територію біля сусідньої церкви, повиростали і потребують догляду. А тому міській владі слід звернути увагу на це місце і облагородити його. Тим більше, що це передбачено Генеральним планом міста. На цьому місці варто було б обладнати лавки, освітлення, поремонтувати тротуар і таким чином зробити місце відпочинку, якого не вистачає мешканцям мікрорайону Аляска.
Лесь Курбас
Лесь Курбас – це видатний український режисер, драматург, перекладач, артист. Народився в 1887 р. в Самборі, що Львівщині. Навчався в Тернопільській гімназії. В 1915 р. заснував в Тернополі театр під назвою «Тернопільські театральні вечори». В 20-ті роки заснував в Харкові театр «Березіль». В честь видатного митця названо вулиці, школи, виставки, встановлено меморіальні дошки. В селі Старий Скалат діє меморіальний музей-садиба Леся Курбаса. А в самому Тернополі існує Палац Культури «Березіль».
А отже, наше місто має значне відношення до творчості великого сина українського народу, митця Леся Курбаса. В той же час слід продовжувати реалізовувати проекти, які спрямовані на увіковічення його пам’яті. А тому голосуємо, підтримуємо, віримо!