Цього тижня українці матимуть можливість багато відпочивати і дещо менше працювати. Загалом така ситуація типова для України. Лише в цьому році вже було 2 таких випадки. Один у травні на Пасху, а один в серпні на День Незалежності. І тоді і зараз українці мають змогу відпочивати 4 дні! Немало правда?! Про це детальніше розповість ternopil-future.
Свята цього тижня
Як повідомляє видання ІНТБ, цього тижня це Покрова, також це свято УПА, свято козаків, а ще також День захисників і захисниць України. Вихідні почнуться з четверга і триватимуть до 17 жовтня включно. А також передбачається, що 13 .10 день буде скорочений. Але вже 15.10 доведеться відпрацювати 23 жовтня. Через тиждень. Отже, цей тиждень більше відпочинку, а наступного більше роботи. Чому все перелічене святкується саме 14 жовтня? Справа в тому, що Покрова відзначається за Східним календарем саме 14 жовтня. Для українських козаків Покрова Пресвятої Богородиці була їх святом. Справа в тому, що їх церква була присвячена Діві Марії. В 1942 р. на Покрову було створено УПА, а тому це стало подвійне свято. А після російської агресії на українські землі Петро Порошенко в 2014 р. призначив свято захисників та захисниць України на цей день. Він є неробочим. А отже відзначати буде ще більше причин.
Меморіал УПА
Мешканці Бережанщини Галина Шот та Іван Здирко до свята УПА заручившись підтримкою місцевих мешканців облаштовують меморіал, могила, повстанцям УПА та будують капличку. Тут також буде розташовано мармурову плиту з прізвищами загиблих і флагшток. Один для жовто-синього прапора, а інший для червоно-чорного. Розташована ця пам’ятка в лісовому масиві Старківка біля села Шибалин, що поряд з Бережанами. Тут була колишня криївка, яку й збудували місцеві повстанці. Саме тут в квітні 1947 р., вони й загинули підірвали себе, не здавшись у полон НКВД. Планується відкрити меморіал на свято Покрови.
Як розповів Іван Здирко, ідея відновити занедбану могилу прийшла Галині Шот. Саме вона попросили його допомогти з відновленням, адже місцева влада не хотіла йти на допомогу. Робота була складна, адже це ліс, а отже, немає електрики, води, складний шлях. Доводилось це все вирішувати в самостійному порядку. Чому підтримав? Бо багато знав про злочини НКВДистів, як вони катували повстанців, а тому вирішив, що пам’ять про загиблих, які віддали своє життя за Україну варта уваги.
Галина Шот відзначила, що там насипана символічна могила, адже там лежить її дідусь Василь. В радянський час туди ніхто не ходив. Було заборонено. Лише з 90-х рр. була можливість вшановувати цих героїв. Тому з цього часу там з’явилася могила. Розчистили галявину, поставили дубовий хрест. Почали проводити панахиди греко-католицькі священики. Але пройшов час, могила почала руйнуватися. І тому з’явилася ідея її відновлення. Тим більше, що загиблі знали на що вони йшли. Найстаршому було 27 років. Інші молодші. Всі вони були членами Просвіти. Вони не сприймали радянську владу і тому робили все можливе, щоб їй протистояти. Про ці події написана книга місцевим вчителем історії.
Отже, до свята Покрови місцеві мешканці зробили велику справу. Адже це пам’ять, пам’ять про нашу історію.