Середа, 22 Травня, 2024

«За враженнями зовсім не обов’язково збиратися за кордон!»: Віктор Ющенко порадив відвідати Заліщики

Екс-президент України Віктор Ющенко звернув увагу українців на красу, яка оточує їх в рідній країні. І не потрібно відвідувати закордонних курортів. Про це він розповів на своїй сторінці в соціальній мережі. Повідомляє «Ternopil-future».

Віктор Ющенко описав невимовну красоту невеликого курортного містечка. Заліщики знаходяться у мальовничій долині на лівому березі Дністра і виглядають так, ніби місто окремо стоїть на півострові.

За словами колишнього президента, Заліщики оточені високими схилами Дністра, через що маленьке містечко може похвалитися середньо-земноморським кліматом. Природа немовби підкинула Заліщикам славу курортного містечка.

Не всі жителі Тернопільщини знають, що в минулому столітті Заліщики були відомим європейським курортом. Його називали «Польською Рів’єрою». В ті часи до міста ходив швидкісний потяг з Варшави, тому курорт був досить популярним серед поляків.

Береги ріки були забудовані віллами та пансіонатами. Туристи відпочивали на піщаних пляжах «Сонячний» та «Тінистий». Проте, в радянські часи курортна інфраструктура була повністю знищена Дністровською повінню. Натомість влада зовсім не подбала про відновлення колись улюбленого місця відпочинку європейських туристів.

Віктор Ющенко висловив надію, що все ж таки в майбутньому колишня слава повернеться до Заліщиків і місто зможе стати одним з найпопулярніших туристичних центрів Західної України.

Варто додати, що перша згадка про Заліщики датується 1340 роком. Колись тут знаходилося древнє поселення під назвою Залісся. Сама ж назва Заліщики з’явилася після 1578 року. Загалом на місці древніх поселень знаходили залишки трипільської, липицької, ранньослов’янської культури. Нинішнє місто заснували в 1750 році. За часів польської влади Заліщики знаходилися у власності магнатів Любомирських.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.