Вівторок, 25 Червня, 2024

Проєкт ЮНІСЕФ, який спрямований на допомогу дітям з інвалідністю на Тернопільщині

З початком війни, на Тернопільщині почало діяти чимало проєктів, які спрямовуються на покращення життєдіяльності міста та комфортного проживання в ньому місцевих жителів і переселенців. Більше на ternopil-future.com.ua.

Однією із важливих є програма світового лідеру зі захисту дітей ЮНІСЕФ. За свою мету вона ставить допомогу сім’ям у яких є діти з інвалідністю чи певними труднощами в розвитку, йдеться на офіційній сторінці ЮНІСЕФ України.  Так, як чимало таких дітей зараз вимушено покинули свої домівки й тимчасово проживають на Тернопільщині, його негайно реалізовуватимуть саме тут. 

Про проєкт ЮНІСЕФ

У час війни всім громадянам необхідна підтримка, але найбільше її потребують ті, хто залишився внаслідок бойових дій без нічого. Дитячий фонд ЮНІСЕФ, який вважається світовим лідером із захисту прав дітей, разом із львівським Центром Джерело запустили спільний проєкт кризової підтримки сімей, які займаються вихованням дітей з інвалідністю чи трудністю в розвитку. Звісно, що таких сімей в Україні чимало, зараз значна їх частина перебуває на Заході України, зокрема в Тернопільській області.

Його діяльність зосередили у 7 важливих регіонах України: Закарпатті, Волині, Рівному, Львові, Тернополі та інших. Він був заснований в межах програми Дитячого фонду ООН “Спільно”. Його метою є об’єднання зусиль з урядом під час війни, місцевими органами влади, бізнес-партнерами тощо. Проєкт передбачає отримання кризової психосоціальної підтримки, а також консультацію від соціальних працівників і вузьких спеціалістів. Разом із тим, надання допоміжних засобів, які потребує дитина, наприклад слухові апарати, крісла колісні та інше. Звісно, що у разі потреби, команда фахівців здійснить поїздку навіть у найвіддаленіші місця області. 

Як отримати кризову допомогу на Тернопільщині?

На Тернопільщині таку допомогу можна отримати не тільки сім’ям, які виховують дитину з інвалідністю чи труднощами в розвитку, але у разі погіршення фізичного стану чи поведінки. Також передбачено надання спеціалізованого обладнання чи допомоги у вигляді потрібної інформації щодо доступних послуг у Тернопільській громаді. 

Для того, щоб скористатися послугами й отримати допомогу від такого важливого проєкту ЮНІСЕФ, необхідно звернутися до координатора, що знаходиться в Тернопільській області. В нашому регіоні він розміщений в Тернопільському обласному центрі реабілітації та розвитку дитини, за адресою місто Тернопіль, вулиця Академіка Андрія Сахарова 2. Їм також можна зателефонувати за номером 067 31 59 257. 

Після цього, висококваліфіковані працівники проводитимуть визначення потреб дитини. Тоді ж сім’ї зможуть отримати всю необхідну кризову допомогу. 

За словами представника ЮНІСЕФ в Україні, Мурата Шахіна, війна несе загрозу майбутньому кожній дитині та їх дитинству. А для сімей з дітьми, які мають інвалідність ця загроза ще вища,  адже через постійний стрес та обстріли їх моральний стан погіршується. Чимало сімей не може повністю соціалізуватися й адаптуватися на новому місці, тому з цією метою був створений даний проєкт. Спільними зусиллями спеціалістів і фахівців такі діти зможуть отримати необхідну їй допомогу на Тернопіллі. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.